Військових перепоховають на меморіальному кладовищі під Києвом, а зниклих безвісти відспівають заочно

21 липня, 10:00
Суспільство
Військових перепоховають на меморіальному кладовищі під Києвом, а зниклих безвісти відспівають заочно - фото 1
Деяких військовослужбовців, які були раніше поховані в інших місцях, перепоховають на Національному військовому меморіальному кладовищі. Крім того, на цьому кладовищі ховатимуть загиблих поліцейських, а також проводитимуть символічні поховання захисників України, які зникли безвісти.

Депутати затвердили законопроект №11271, який вносить зміни до правил поховання на території Національного військового меморіального кладовища (НВМК), повідомляє Today.

Ухвалений закон прокоментував голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович. За словами Дробовича, цим законом буде внесено три важливі зміни в процедуру поховання на НВМК.

У законі, який було ухвалено раніше, загиблих поліцейських не було серед тих, кого ховатимуть на цьому кладовищі. Дробович каже, що це була просто технічна помилка, яку зараз депутати виправили.

На НВМК можна буде проводити заочні символічні поховання військових, зниклих безвісти.

Йдеться про тих військовослужбовців, які брали участь у бойових діях, і чиє тіло не було знайдено. Після закінчення певного часу суд визнає їх померлими. Тоді й можна буде здійснити їхнє символічне поховання.

"На їхню честь на території НВМК можуть бути створені так звані кенотафи - символічні надгробки без безпосереднього поховання тіла", - роз'яснив глава Інституту нацпам'яті.

Обряд перепоховання на НВМК з усіма військовими почестями також передбачений. Але, звичайно, всіх загиблих військовослужбовців перепоховати там не вдасться. Адже це - величезна кількість людей, і всім не вистачить місця, визнає Антон Дробович. Тому право на таке перепоховання буде надано лише для окремих осіб, які мають особливі заслуги перед Україною.

"Згідно з чинним законом, на військовому меморіальному кладовищі не можуть бути перепоховані всі, хто раніше загинув. Адже це занадто велика категорія людей, щонайменше за 10 років війни. Відповідно, закон врегульовує, що перепохованими на НВМК можуть бути Герої України, або військовослужбовці, які поховані і отримали звання Героя України", - розповів чиновник.

За словами Антона Дробовича, це приблизно такий ритуал, як нам доводилося досі бачити в голлівудських фільмах, коли ховають військових.

"Коли є, відповідно, сурмач, барабанщики, салютна команда, розгортання - згортання прапора над могилою... Власне ось це і є військовий похоронний ритуал", - поділився експерт.