Військовий капелан УГКЦ назвав умову завершення війни

10 травня, 13:40
Суспільство
Військовий капелан УГКЦ назвав умову завершення війни - фото 1
Отець Андрій Зелінський служить у військовому капеланстві вже понад 15 років, а 2014 року став офіційно першим капеланом у зоні АТО. Разом із військовими священик пройшов крізь гарячі бої на лініях фронту – на Донбасі, під Донецьким аеропортом, служив морпіхам в Маріуполі, які сьогодні боронять місто. Він пережив щонайменше п’ять випадків, коли його вже могло не бути живим. Капелан зробив свій прогноз на цю абсурдну війну.

"Сьогоднішня війна – одна з найбільш абсурдних воєн сучасності. Вона спровокована Росією без жодних реальних причин. І найбільше тривожить не позиція російської влади, а звичайних людей, які підтримують війну. Суспільство РФ необхідно лікувати, адже російська пропаганда діє задля провокування ненависті до України шляхом брехні. Важливо знати, мир – не просто баланс інтересів та компроміс, тут неможливо заплющити очі на реальність. У системі влади та суспільства Росії просто необхідні зміни. Це трапиться, коли ЗСУ і світове товариство створять такі умови, у яких Росія буде змушена змінити своє ставлення. Росія має визнати право на існування України як суверенної держави з вільним українським народом. Війни завершуються лише досягненням справедливості. Інакше можуть тривати у прихованій формі. Якщо країна-агресор не готова до таких умов, то війна може ще дуже довго тривати", - про це отець Зелінський сказав у нещодавному інтерв’ю .

На запитання, чому важливо, щоб священик був на фронті з військовими, о. Андрій Зелінський відповів:

"Військовий капелан має задовольнити духовно-релігійні потреби військових, але за тим забезпечити душпастирське служіння в умовах війни, яка по той бік звичного життя. Адже на війні людина стає дезорієнтованою. Тоді необхідно, щоб був хтось, хто може щоразу нагадувати про нашу людяність, про покликання, зокрема військового як захисника своєї країни. Капелан стає опорою для військових і допомагає не втратити з поля зору найважливішого нашого покликання – бути людиною".