Віктор Єленський назвав 10 найважливішивіших релігійних подій останнього десятиріччя

Віктор Єленський назвав 10 найважливішивіших релігійних подій останнього десятиріччя - фото 1
За чотири тижні до кінця року та другого десятиліття 21 століття, відомий релігієзнавець Віктор Єленський запропонував свій варіант десяти найбільш значущих релігійних подій декади.

Як зауважив релігієзнавець, події він розташував не за значущістю, а хронологічно.

Серед Арабська весна, посилення релігійних переслідувань і порушень релігійних свобод у світі, зречення Папи Бенедикта XVI і обрання Папою Хорхе Бергольйо (2013) – першого єзуїта, першого латиноамериканця, першого представника Південної півкулі і першого Франциска на чолі Католицької Церкви.

Також Віктор Єленський серед подій першого десятиліття ХХІ століття називає заборону цілою низкою європейських країн носіння у публічних місцях одягу, який закриває обличчя, Святий і Великий Собор Православної Церкви на Криті (2016), ювілей 500-ліття Реформації (2017), постання і падіння Ісламської держави, перетворення Святої Софії на мечеть.

"І, як кажуть англійці, last but not least – визнання автокефалії Православної Церкви України (2019), — пише Віктор Єленський. — Визнання, яке зняло тавро «безблагодатних розкольників» з мільйонів українців, відбулося попри справді безпрецедентний спротив з боку російської дипломатії, спецслужб, хакерів, пропаганди і всіх гілок влади та збагатило Повноту Православ’я 15-ю Помісною Церквою. Це визначна подія релігійного життя, хоча (а може й тому що) Washington Post, Spiegel, The Gardian, La Stampa, Figaro, The New York Times, Gazeta Wyborcza, El Pais та багато інших світових видань писали про це як про велику геополітичну перемогу України".

"Звісно, багато подій у десятку не увійшли. Це стосується як процесів (наприклад, міграційного або пандемії ковіду, котра справила і справлятиме вплив на релігійне життя), так і подій особливо наукового й культурного вимірів (як-от, серіалу «Молодий Папа»). Тож сміливо пропонуйте свою десятку", - запропонував Віктор Єленський.

Повний текст читайте в авторській колонці автора:

10 подій релігійного життя 2010-х