Випускників-семінаристів духовного училища УПЦ МП на Волині одягнули у "царську уніформу"

20 червня, 09:50
Суспільство
Випускників-семінаристів духовного училища УПЦ МП на Волині одягнули у "царську уніформу" - фото 1
Випуск богословського відділення Володимир-Волинського Духовного училища, що діє при Успенському соборі УПЦ МП, відбувся 15 червня. У соцмережах люди почали обурюватися формою, у яку одягнули випускників. Її порівнюють із військовим строєм кадетів часів російської імперії.

Про випуск повідомили на сторінці училища у фейсбуці, передає Буг.

Цьогоріч навчання закінчили четверо випускників, урочистості відбулися у Свято-Успенському кафедральному соборі Московського Патріархату. На них були присутні викладацький колектив, батьки, випускники та вихованці училища. Дипломи вручав ректор – митрополит Володимир, який водночас є і настоятелем Володимир-Волинської єпархії УПЦ МП.

Випускників-семінаристів духовного училища УПЦ МП на Волині одягнули у 'царську уніформу' - фото 95253

 

Проте громадськість обурила форма, у яку одягнуті випускники. Її порівнюють із військовою, яку носили за часів царювання Ніколая, якого вшановує РПЦ.

Першим обурення висловив отець Роман Янів з Горохівщини.

“Що за форма в духовному училищі, фуражка і стрій часів канонізованого в РПЦ Ніколая кровавого, він же, царь-батюшка”, – написав священик.

Згодом фото випускників духовного училища почали ширитися соцмережами. Валентин Малиновський написав у фейсбуці:

“Якщо хтось ще вважає, що “русскій мір” це якесь абстрактне явище, що знаходиться десь далеко від нас, то це не так. Місто Володимир Волинської області, дев’ятий рік війни з рашистами, 15 червня 2022 р. – випуск богословського відділення духовного училища московського пархату”, – йдеться у дописі.

Люди ж знову звернули увагу на форму: “Що за форма?”, “Отечество “будуть охороняти від Карпат до Камчатки, коли народ буде думати про організації в яку вступає”, “Хтось же має це зупинити!”, “Скільки ще? Дивуюся землякам і, навіть, родичам, які вперто йдуть до московських попів й вислуховують їх облуду”, “Нічого не допоможе. Тільки заборона”, “Це не богословське відділення, а кадетське. І це Волинська область! Жах!”.

Випускників-семінаристів духовного училища УПЦ МП на Волині одягнули у 'царську уніформу' - фото 95254
Випускників-семінаристів духовного училища УПЦ МП на Волині одягнули у 'царську уніформу' - фото 95255