Візит Папи на Донбас відвернув би примару війни, - митрополит Мєчислав Мокшицький

Візит Папи на Донбас відвернув би примару війни, - митрополит Мєчислав Мокшицький - фото 1
Митрополит Львівський РКЦ в Україні Мечислав Мокшицький сподівається, що Папа Франциск невдовзі зможе відвідати Донбас — найбільш наражену на потенційне вторгнення з боку Росії східну частину України.

У розмові з італійською агенцією SIR єрарх висловив упевненість, що це віддалило би примару війни, передає CREDO.

Він зазначив, що більшість мешканців Донбасу не мають достатньо ресурсів, щоб утекти в іншу частину України, і ці люди залишаються вдома попри бойові дії.

Натомість чимало мешканців із центральної України, зокрема з Києва, втекло на захід країни.
Архиєпископ Мокшицький додав: вважається, що Росія має намір окупувати більшу частину України і відрізати їй вихід до моря, щоб самій мати вільний доступ до Криму. При цьому єрарх переконаний, що ні росіяни, ні українці не хочуть війни, всі хочуть жити в мирі.

Нагадаємо, що в Україні чекають на візит Папи Франциска.

Патріарх УГКЦ Святослав Шевчук 1 грудня 2021 р., після зустрічі зі Святішим Отцем, повідомив, що візит Папи Франциска в Україну можливий, хоча це ще не анонсовано офіційно. Також в МЗС України заявляли, що «питання організації можливого апостольського візиту до України Папи Франциска на запрошення Президента України Володимира Зеленського знаходиться на порядку денному двостороннього політичного діалогу».