Визначена дата і місце хіротонії єпископа-ординарія Мукачівської греко-католицької єпархії владики Теодора

16 травня, 08:56
Католики
Визначена дата і місце хіротонії єпископа-ординарія Мукачівської греко-католицької єпархії владики Теодора - фото 1
Архиєрейська Літургія та єпископська хіротонія єпископа-ординарія МГКЄ владики Теодора відбудеться 16 липня 2024 року, в день Мукачівської Ікони Пресвятої Богородиці, в Ужгородському Хрестовоздвиженському кафедральному соборі.

Про це офіційно повідомили в Управлінні Мукачівської греко-католицької єпархії.

Святителями владики-номінанта Теодора будуть:

Головний святитель - ВОЛОДИМИР (Війтишин), архиєпископ і митрополит Івано-Франківський УГКЦ.

2-ий святитель - ЙОНА (Максім), архиєпископ і митрополит Пряшівський.

3-ій святитель - НІЛ (Лущак), теперішній Апостольський адміністратор МГКЄ.

Як РІСУ інформувала, 8 травня 2024 р. Папа Франциск призначив правлячим єпископом Мукачівської греко-католицької єпархії отця Теодора Мацапулу, I.V.E., синкела в справах монашества цієї єпархії.

Мукачівська єпархія стала вакантною 14 липня 2020 р., після передчасної смерті тодішнього єпарха Мілана Шашіка.

Біографічна довідка

Владика-номінат Теодор народився 21 серпня 1981 року в Крилосі на Івано-Франківщині. В 2001 році вступив до новіціату Згромадження Воплоченого Слова, навчався в Італії. Склавши 2007 року довічні обіти, 10 лютого 2008 року прийняв єрейські свячення. Від 2013 по 2019 рік був настоятелем тодішньої Делегатури Зарваницької Матері Божої в Україні.

З 2017 року – синкел у справах богопосвячених осіб Мукачівської греко-католицької єпархії. У 2018 році отримав ступінь бакалавра гуманітарних наук у Прикарпатському національному університеті, а у 2022 році – ліценціата душпастирського богослов'я в Українському католицькому університеті.

Від 4 квітня 2008 по 6 лютого 2013 року призначений на служіння для греко-католиків у Російській Федерації. Священниче служіння звершував у м. Омську на парафії Покрова Пресвятої Богородиці та м. Саргатське, Омської обл. на парафії Свв. Кирила та Методія. Також обслуговував вірних греко-католицького обряду в м. Хабаровськ та Владивосток.

З 2009 по лютий 2013 рік владикою Йосифом Вертом призначений виконувати обов’язки координатора (декана) для католиків візантійського обряду, території відповідної римо-католицькій єпархії Святого Йосипа в Іркутську (Далекий Схід).

З 6 лютого 2013 року призначений управою ЗВС на служіння в Мукачівську греко-католицьку єпархію, у смт. Дубове, де по сьогоднішній день був настоятелем парафії Різдва Св. Івана Хрестителя та Пресвятої Трійці у с. Красна, Тячівського р-ну.

У червні 2013 року Генеральною управою Зромадження Воплоченого Слова був призначений протоігуменом Делегації (тепер Провінції) Зарваницької Божої Матері, Згромадження Воплоченого Слова в Україні, УГКЦ. Після завершення першої каденції у липні 2016 року був знову призначений протоігуменом ЗВС на другу каденцію до червня 2019 року.

Від 13 квітня 2017 за призначенням Владики Мілана Шашіка виконував обов’язки синкела у справах монашества Мукачівської греко-католицької єпархії.

Окрім рідної мови володіє також російською, італійською, іспанською, польською та англійською.

Як зазначають у Згромадженні Воплоченого Слова, це призначення є для них історичним, оскільки єром. Теодор Мацапула став першим у світі священиком ЗВС, якого Церква покликала до єпископського служіння.