Визначена дата інтронізації нового апостольського екзарха для Німеччини і країн Скандинавії УГКЦ

Визначена дата інтронізації нового апостольського екзарха для Німеччини і країн Скандинавії УГКЦ - фото 1
У суботу, 18 квітня 2021 року, о 10:00 (за європейським часом) в катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці та Святого апостола Андрія Первозваного в Мюнхені відбудеться інтронізація нового апостольського екзарха для Німеччини і країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха.

Подія пройде в режимі онлайн за участю безпосередніх учасників канонічного перейняття уряду та окремих представників Церкви та державної влади. На «Живому ТБ» планується пряма трансляція Архиєрейської Літургії з Чином інтронізації.

Про це повідомив владика Петро Крик, апостольський адміністратор та голова оргкомітету, на офіційному сайті Екзархату для українців-католиків візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, передає Департамент інформації УГКЦ.

Папа Франциск 18 лютого 2021 року прийняв зречення єпископа Петра Крика у зв'язку з досягненням канонічного віку емерита та призначив третім апостольським екзархом для українців-католиків візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії владику Богдана Дзюраха, куріального єпископа Києво-Галицького та Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ.

Довідка про Екзархат для українців-католиків візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії

17 квітня 1959 р. Папа Іван ХХІІІ створив і проголосив своїм Декретом Апостольський екзархат для українців-католиків візантійського обряду в Німеччині. Екзархат отримав власну юрисдикцію з безпосередньою підпорядкованістю Святішому Отцеві аналогічно до Апостольського вікаріату в латинській Церкві.

Першим екзархом став тодішній канцлер української митрополії у Філадельфії, США, д-р Платон Корниляк. Єпископські свячення відбулися 7 липня 1959 року.

Особливе завдання Апостольського екзархату полягає сьогодні в тому, щоб служити і опікуватися тими українцями, які живуть в Німеччині і Скандинавії. Чисельність українців, які живуть тут на поселеннях, збільшилося через нову хвилю еміграції. Важливе завдання Апостольського екзархату полягає також в тому, щоб знайти контакт до тих українців, які дотепер не належали до Церкви, з огляду на їх минуле в атеїстичному суспільстві совєтського соціалізму, або перестали ходити до церкви через різні причини.