Влада нагадала Московському Патріархату в Естонії про «червоні лінії»

06.02.2023, 13:02
Світові
Влада нагадала Московському Патріархату в Естонії про «червоні лінії» - фото 1
Міністерство внутрішніх справ Естонії нагадало митрополиту Естонської Православної Церкви Московського Патріархату Євгенію, який є громадянином РФ, що будь-яка підтримка російської агресії у війні з Україною стане «червоною лінією».

Про це повідомляє EER.ee, передає Главком.

Зазначається, що митрополита Московського Патріархату було викликано на співбесіду до міністерства внутрішніх справ через те, що той збирався провести «молебень за мир» за два дні до річниці нападу Росії на Україну. При цьому передбачалося, що у молебні візьмуть участь представники проросійських політичних сил Естонії.

Віце-канцлер МВС Райво Кюйт повідомив журналістам, що темами бесіди з митрополитом були «червоні лінії», якими у міністерстві вважають «будь-яку вербальну чи невербальну підтримку російської агресії проти України» та елементи «політичної агітації з боку релігійних організацій».

Згодом стало відомо, що після розмови в МВС глава ЕПЦ МП вирішив скасувати молебень і зробив заяву, що «Церква стала жертвою політичної провокації».

Низка естонських політиків запропонували у разі повторення подібних дій позбавити митрополита Євгенія дозволу на проживання в країні.