Влада Північної Македонії просить Вселенського Патріарха визнати автокефалію їхньої Церкви

Церква св. Івана Богослова, Охрид, Північна Македонія - фото 1
Церква св. Івана Богослова, Охрид, Північна Македонія
Джерело фото: orangesmile.com
Президент Північної Македонії написав лист до Вселенського Патріарха Варфоломея, у якому просить визнати автокефалію їхньої Церкви.

Текст документу оприлюднив і переклав богослов Ілля Бей.

"Ваша Святість, мені випала особлива честь звернутися до Вас і висловити свої сердечні побажання з приводу початку Нового церковного року.

Історія говорить, що завжди потрібно узгоджувати власні дії з часом і використовувати його на благо людей. Вселенський Патріархат - це приклад того, як зберігати цінності і в той же час бути динамічним перед обличчям нинішніх викликів.

Як президент моєї країни, я хочу особисто повідомити Вас, що як країна, протягом трьох останніх років ми вирішили використовувати час, в наших інтересах і залишити позаду історичні розбіжності.

Я звертаюся до Вас від імені багатьох моїх співгромадян, які ідентифікують себе як православні християни, єдине бажання і потреба яких - примиритися зі своїми сусідами і прямувати до спільного майбутнього, співіснування і справжньої свободи.

У зв'язку з цим прошу Ваше Святосте прийняти клопотання нашого благочестивого народу і нашої Церкви і скористатися своїм правом на апеляцію, щоб наші громадяни православного віросповідання нарешті отримали можливість бути рівними з іншими православними християнами світу.

Бажаю вам здоров'я під час великої невизначеності у зв'язку з охопила світ медичним кризою.

З повагою,
Стево Пендаровскій".

Нагадаємо, 11 червня 2018 року, під час Літургії у патріаршому храмі св. Георгія на Фанарі, Патріарх Варфоломій висловився за необхідність повернення Києва і Скоп'є в канонічне лоно.

«Коли Церква-Мати шукає шляхи спасіння наших братів з України та Скоп’є (Македонії – ред), вона сповнює свій апостольський обов’язок. Наш обов’язок та відповідальність є привести ці народи назад до церковної правди і канонічного порядку. Тому те, що посідає Вселенський Патріархат, він посідає для добра цілого світу і пропонує всім народам без винятку. У цьому контексті існує і міжхристиянський діалог, який діє «у любові і правді», - наголосив Вселенський Патріарх.