Володимир Великий не був першим, хто приніс християнство на українські землі, - ПЦУ

26.07.2021, 11:12
Держава
Володимир Великий не був першим, хто приніс християнство на українські землі, - ПЦУ - фото 1
Днями український народ відзначатиме 1033-у річницю Хрещення Руси. Можна говорити про те, що після Хрещення Руси-України 988 року була остаточно заснована Київська Митрополія, Українська Православна Церква, її коріння й витоки направду сягають набагато глибше, аж до часів проповіді на українських землях святого апостола Андрія Первозванного.

Про це повідомляє Православна Церква України.

«Святий Володимир Великий став ніби хрещеним батьком Руси-України, але не він був першим, хто приніс християнство на українські землі. За кілька десятиліть до нього – а точніше, 955 року – хрещення прийняла його бабуся, свята рівноапостольна княгиня Ольга. Задовго до Хрещення Русі за її велінням по всій тоді ще язичницькій Київській державі зводилися храми, а сама вона, як ревна християнка, поширювала Боже слово серед народу», – розповіли у ПЦУ.

Володимир Великий не був першим, хто приніс християнство на українські землі, - ПЦУ - фото 76139

 

Зазначається, що Ольга не була першою вірянкою серед київських правителів. Століттям раніше християнську віру прийняв святий благовірний князь Оскольд, і за неї постраждав, ставши одним з перших київських мучеників. У тому ж таки ІХ столітті на Закарпатті проповідували святі рівноапостольні просвітителі Кирило і Мефодій, і під час подорожі до Херсонеса ще у 861 році святий Кирило на власні очі бачив Псалтир і Євангеліє, написані «руськими письменами».

«Тож насправді християнство було поширене в Київській державі задовго до 988 року, Хрещення Руси-України стало підсумком тривалого процесу зростання Церкви серед наших предків і позначило новий етап її буття та розбудови», – наголосили в ПЦУ.

Додамо, 27 липня ПЦУ у Києві проведе заходи з відзначення 1033-ї річниці Хрещення Русі-України. ПЦУ цьогоріч з огляду на коронавірус відмовилася проводити Хресну ходу,яка хиоає десятки тисяч людей.

Натомість, в УПЦ МП така хода з нагоди 103х-ї річниці Хрещення Руси відбудеться.