Вони надають перевагу іноземним інтересам, а не церковним критеріям, - Патріарх Варфоломій про прихильників Моспатріархату

Вони надають перевагу іноземним інтересам, а не церковним критеріям, - Патріарх Варфоломій  про прихильників Моспатріархату - фото 1
Прихильники Московського Патріархату, які атакують ПЦУ, не хочуть визнати реальність та не розуміють, що таке автокефалія.

Про це в інтерв'ю Укрінформу заявив Вселенський Патріарх Варфоломій, коментуючи на прохання журналістки поширену серед вірян Моспатріархату тезу, що Православна Церква України, мовляв, має «неканонічну», «неправильну» автокефалію.

"Проблема цих людей у тому, що для них важко визнати реальність, або ж вони відмовляються її визнавати. Вони також несвідущі в тому, що значить автокефалія, так само як в історії та канонічній практиці - її надання", - сказав Патріарх.

Вселенський Патріарх також нагадав, як РПЦ отримала свою автокефалію.

"Російська Церква, якій вони прагнуть приналежати, отримала свій автокефальний та патріарший статус від Вселенського Патріархату. Чому ж тоді вони не хочуть погодитися з тим самим канонічним обґрунтуванням автокефалії у випадку Православної Церкви України, яке було дійсним для Православної Церкви Росії та інших Православних Церков, яким Вселенський Патріархат надав автокефалію та патріарший статус?", - запитав він.

"Втручання Вселенського Патріархату не є неканонічним, насправді є неканонічним ставити це втручання під сумнів. Очевидно, що вони зовсім не зацікавлені в канонічному порядку, оскільки в нашому випадку вони, очевидно, надають перевагу іноземним інтересам, а не церковним критеріям", - додав Вселенський Патріарх.