• Головна
  • Новини
  • Вперше усі Президенти незалежної України разом вшанували пам’ять жертв Голодоморів...

Вперше усі Президенти незалежної України разом вшанували пам’ять жертв Голодоморів

26.11.2011, 13:25
Вперше усі Президенти незалежної України разом вшанували пам’ять жертв Голодоморів - фото 1
Вперше в історії незалежної України вшанувати пам'ять жертв голодоморів зібралися всі Президенти нашої держави: Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Віктор Янукович.

Голодомор_26.jpgВперше в історії незалежної України вшанувати пам'ять жертв голодоморів зібралися всі Президенти нашої держави: Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Віктор Янукович.  

Участь у жалобних заходах, що відбулася на території Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів» у Києві, також взяли Прем’єр-міністр Микола Азаров, голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов, члени уряду, представники дипломатичного корпусу та громадськості.

22083.jpgВ. Янукович встановив до скульптури «Гірка пам’ять дитинства» символічну композицію із зерном. Віктор Янукович також поставив запалену лампадку до «Свічі пам’яті». Учасники церемонії вшанували померлих від голоду хвилиною мовчання, інформує прес-служба Глави держави.

«Щороку наприкінці листопада ми вшановуємо пам'ять загиблих від страшних голодоморів, які забрали життя мільйонів людей. Небачена трагедія світового масштабу завдала непоправних втрат Україні.

Жахливі роки тоталітаризму стали і духовною катастрофою: було зруйновано безліч храмів, фізично знищено та відправлено до таборів сотні тисяч селян, робітників і представників інтелігенції, постраждала майже кожна українська родина.

Свято зберігаючи пам'ять про трагічні сторінки нашого минулого, Українська держава упевнено рухається вперед, розбудовуючи громадянське суспільство на принципах захисту прав і свобод, закладаючи міцні підвалини для прийдешніх поколінь», – йдеться у зверненні Президента.

Церемонія вшанування пам’яті жертв тоталітаризму відбулася також на території Національно-історичного меморіального заповідника «Биківнянські могили».