Вселенський Патріарх скасував свій візит до Латинської Америки

30.07.2021, 16:29
Світові
Вселенський Патріарх скасував свій візит до Латинської Америки - фото 1
Вселенський Патріарх Варфоломій «з технічних причин» скасував свій візит на Кубу і в Гватемалу, що планувався на листопад.

Про це повідомляє Портал «Credo.Press».

«Повідомляємо, що з технічних причин скасовано візит Вселенського Патріарха Варфоломія на Кубу і в Гватемалу, який повинен був відбутися в листопаді», - йдеться в повідомленні Константинопольського Патріархату.

Поїздка планувалася на початку листопада, після візиту в США. Патріарх Варфоломій відвідає США з 23 жовтня по 3 листопада. У програмі поїздки - Вашингтон, Нью-Йорк, Чикаго, Бостон. Запланована зустріч з президентом США Джо Байденом. Раніше візит постійно відкладався: спочатку він планувався у 2019 році, потім - в травні 2020 року. В Америці Патріарх Варфоломей не був уже 12 років. Візит збігається з 30-річчям його перебування на патріаршому посту. Крім цього, наступного року виповнюється 100 років заснування Грецької Американської Архиєпископії.

Держдепартамент США два дні тому опублікував заяву, в якій глави МЗС 20 країн засудили масові затримання учасників протесту на Кубі, вимагаючи дотримуватися прав людини і відновити доступ до інтернету. Документ підписали США, Австрія, Бразилія, Колумбія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Еквадор, Естонія, Гватемала, Греція, Гондурас, Ізраїль, Латвія, Литва, Чорногорія, Північна Македонія, Польща, Україна та Південна Корея.