Вселенський Патріарх зустрівся з Макроном

23 квітня, 10:35
Світові
Вселенський Патріарх зустрівся з Макроном - фото 1
Патріарх Варфоломій мав офіційну зустріч у понеділок вранці, 22 квітня, із  президентом Французької Республіки Еммануелем Макроном, який прийняв його в Єлисейському палаці.

Про це пише ДФУ з посиланням на fosfanariou.gr

Переговори, які тривали понад годину, пройшли в дружній атмосфері і були зосереджені як на ініціативах Вселенського престолу, так і на поточних подіях. Зокрема, президент Макрон виявив особливий інтерес до подій у Православній Церкві через триваючі збройні конфлікти в Україні та на Близькому Сході. Він привітав Вселенського Патріарха за його недвозначне засудження війни та приклад, який він подав як провідний релігійний діяч.

Патріарх подякував президенту Франції за запрошення та передав благословення Константинопольської Церкви на успішну організацію та проведення Олімпійських ігор у Парижі наступного літа. Він також висловив сподівання, що принцип перемир’я, який панував під час Олімпійських ігор з давніх часів, переможе і під час цьогорічної історичної події.

Вселенський Патріархат представляли митрополит Халкідонський Еммануїл, митрополит Франції Димитрій, митрополит Саранта-Екклісіс Андреас та архимандрит Аетій, директор Особистої канцелярії Вселенського Патріарха.

Опісля Вселенський Патріарх та його супровід вирушили до штаб-квартири Асамблеї римо-католицьких єпископів Франції, де відбулася зустріч з архиєпископ Реймським Еріком де Мулен-Бофором.

Йшлося про екологічні ініціативи Вселенського Патріарха, які також надихнули Папу Франциска. Патріарх Варфоломій підкреслив свої братерські стосунки з Папою, їхній спільний наголос на синодальності та можливості, які майбутній 2025 рік – 1700-річчя скликання Першого Вселенського Собору в Нікеї – відкриває для відносин між Православною та Римо-Католицькою Церквами.