Вселенський Патріархат надіслав допомогу українцям

Вселенський Патріархат надіслав допомогу українцям - фото 1
9 квітня 2022 року до Київської Митрополії прибула перша партія гуманітарної допомоги, яку Вселенський Патріархат підготував для потреб українців, що постраждали внаслідок російської агресії. Серед переданого – ліки та засоби медичної допомоги, їжа та одяг.

За повідомленням офіційного сайту ПЦУ, Митрополит Епіфаній висловив подяку за духовну, моральну і матеріальну підтримку, яку Матір-Церква і особисто Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій надають помісній Українській Православній Церкві та постраждалому від війни українському народу.

«Від самого початку відкритої агресії Росії проти України Патріарх Варфоломій і Матір-Церква ясно і голосно засудили цей варварський акт, Його Всесвятість у заявах і проповідях постійно згадує про страждання України, підносить молитви за мир для нашого народу» – підкреслив Предстоятель ПЦУ.

«Кілька тижнів тому Патріарх відвідав українських біженців у Польщі, щоби продемонструвати їм свою солідарність та підтримку. Також для потреб і праці ПЦУ від Патріарха та від єпархій Вселенського Патріархату надійшла та продовжує надходити фінансова допомога, за що ми теж дуже вдячні. В умовах війни це дозволяє продовжувати активну церковну і благодійну працю» – зазначив Блаженнійший Митрополит Епіфаній.

Перша частина з отриманої від Вселенської Патріархії гуманітарної допомоги під час архіпастирського візиту 10 квітня передана була Предстоятелем для потреб постраждалих у м. Чернігові.

За збір гуманітарної допомоги в ПЦУ висловили вдячність також Асоціації фундацій підтримки грецьких громад (Association for the support of Greek Community’s Foundations) та її президенту Йоргосу Папаліярісу (Yorgos Papalyaris), а за доправлення до України – Посольству України в Туреччині та Генеральному консульству України в Туреччині.