Вселенський Патріархат попередив: "Таємниця Євхаристії (Святе Причастя) не підлягає змінам" попри пандемію

Синод Вселенського Патріархату - фото 1
Синод Вселенського Патріархату
Джерело фото: Ромфея
З 23 по 25 червня у Женеві тривало чергове засідання Священного Синоду Вселенської Патріархії. Головне питання, яке запропонував до розгляду сам Вселенський Патріарх Варфоломій – Свята Євхаристія.

Про це повідомляє грецьке видання Ромфея.

Власне саме питання про природу Євхаристії, як головної парадигми існування Церкви, перед делегатами засідання було поставлене ще 17 травня. Тоді Патріарх Варфоломій розіслав листи з пропозиціями щодо тем, які слід підняти на черговій сесії Священного Синоду.

У відповідь на лист Вселенського Патріарха щодо способу передачі Святого Причастя віруючим, єрархи знову взялися дискутувати стосовно цього питання.
Така тривала затримка з розглядом найважливішого питання для Церкви пов’язана з тим, що тільки зараз Фанар сформував узагальнений погляд на пандемію коронавірусу.
У документі говориться наступне:

"Таємниця Божественної Євхаристії не підлягає обговоренню, адже ми віримо, що через неї передається віруючим Тіло і Кров Розп'ятого Христа Спасителя на прощення гріхів і життя вічне".

Учасники Синоду наголошують, що через це «Таїнство Таїнств» ніякі хвороби не можуть передаватися. Саме тому Церква залишається непохитною і непорушною у своєму вченні про природу Таїнства Святого Причастя.

У документі також йдеться і про спосіб передачі Святих Дарів віруючим. Ієрархи наголошують, що «Церква, поважаючи Святе Передання, яке тісно пов’язане з повсякденною церковною практикою і досвідом причастя, не бачить необхідності змінювати існуючий спосіб, особливо під тиском зовнішніх факторів».

У той же час учасники Синоду закликають архіпастирів, які провадять своє служіння в діаспорі, на час карантину керуватися також і місцевими законами. У першу чергу це стосується громад у США. Проте тут же додають, що «для більшої духовної користі» усі кроки слід узгоджувати з Вселенською Патріархією.

Переклад з грецької Василя Домбровського.