• Головна
  • Вшанування блаженного священномученика о. Петра Вергуна...

Вшанування блаженного священномученика о. Петра Вергуна

07.12.2010, 00:08

Передріздвяний піст зараз дає нагоду віруючому люду глибше пізнавати духовне життя з допомогою різноманітних заходів – духовних наук, реколекцій, почитань мощей святих, блаженних осіб. Не винятком стала багатотисячна греко-католицька парафія Всіх Святих українського народу у Львові по вулиці С. Петлюри.

Передріздвяний піст зараз дає нагоду віруючому люду глибше пізнавати духовне життя з допомогою різноманітних заходів – духовних наук, реколекцій, почитань мощей святих, блаженних осіб. Не винятком стала багатотисячна греко-католицька парафія Всіх Святих українського народу у Львові по вулиці С. Петлюри. Тут в одному з найвищих храмів міста, 19 куполів якого в різні пори року блискотять позолотою від сонячних променів, 5-6 грудня були виставлені для прилюдного почитання мощі блаж. священномученика о. Петра Вергуна. Урочисту Літургію з цієї нагоди відслужив ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа о. Миколай Фредина, а храм наповнився дзвінким співом її питомців. Своєрідним даром семінарії в період посту назвав виставлення мощей священномученика П. Вергуна о. ректор і подякував парафіянам за пожертви, складені на потреби однієї з найкращих семінарій України.

Потім семінаристи ознайомили присутніх вірних у церкві із життєписом о. Петра Вергуна, якого папа Іван Павло II проголосив блаженним у Львові 27 червня 2001 року. Вони показали на слайдах світлини з різних періодів життя о. П. Вергуна і розповіли про основні чесноти колишнього Апостольського візитатора для греко-католиків у Німеччині, якого радянська влада безпідставно вислала до Сибіру, що й спричинило його передчасну смерть. В 2004 році його мощі, які віднайшли завдяки експедиції Стрийської єпархії УГКЦ, розподілили частинами до Стрия, рідного міста Городка і  Берліна, де перед засланням служив Богу та Церкві майбутній блаженний.

Ці по-справжньому зимові дні не зупиняють потік парафіян церкви Всіх Святих українського народу, які прикладаються до мощей великого сподвижника віри із вірою у духовне та фізичне оздоровлення в період приготування до Різдва Христового.

Ігор СКЛЕНАР