"Всі абсолютно муфтії в Росії підконтрольні ФСБ", - голова ДУМУ "Умма" Саїд Ісмагілов

"Всі абсолютно муфтії в Росії підконтрольні ФСБ", - голова ДУМУ "Умма" Саїд Ісмагілов - фото 1
Про схвалення основними муфтіями Росії вторгнення в Україну розповів Саїд Ісмагілов в інтерв'ю НВ. Він із початку війни змінив релігійне вбрання на військову форму, — став капеланом мусульман тероборони Києва. Муфтій Ісмагілов планує залишатись в Києві до перемоги, а за потреби - і до кордону йти.

Він повідомив НВ, що не намагався контактувати з муфтіями Росії, бо "дуже добре знає російську кухню".

"Всі абсолютно [російські] муфтії підконтрольні ФСБ, для мене це абсолютно не секрет. І коли почалась війна, я зробив звернення до мусульман Росії російською мовою. За це мене звинуватили в екстремізмі. Але байдуже. Коли вбивають наших жінок і дітей, коли намагаються знищити нашу країну, то на війні не до сентиментів і не до дипломатичних якихось реверансів. Ворога потрібно називати ворогом і воювати на всіх фронтах: інформаційному, збройному, економічному і, втому числі, на духовному. Російських муфтіїв ще раз зібрали 16 березня на Північному Кавказі, і вони підписалися під новим зверненням, де вони абсолютно схвалюють путінську російську політику в сенсі війни проти України. Вони підписались і благословили це", - муфтій розповів Саїд Ісмагілов.

За його словами, на тимчасово окупованій території Луганської області зібрали імамів з мечетей:

"Їх на дві доби викрали кудись, потім у кайданках повернули до Луганської соборної мечеті і примусили, щоб вони відмовились від подальшої співпраці з нашим духовним управлінням, і визнали підпорядкування російському духовному управлінню. І про це вони розмістили новину на багатьох ресурсах, що імами так званої «Л/ДНР» тепер переходять під контроль московського духовного управління", - розповів муфтій.

На запитання, чи вони погодились, муфтій Ісмагілов відповів: "А хто не погодиться, якщо їх там десь дві доби тримали? Ви ж розумієте, люди всі є люди".

Саїд Ісмагілов також розповів про зруйновані орками мечеті: "Три мечеті були обстріляні: у Костянтинівці Донецької області, після неї постраждала мечеть у Маріуполі, а потім обстріляли мечеть у Сєвєродонецьку Луганської області. Наразі мені не відомо, що відбувається у Харкові із нашими мечетями, яких там було декілька".

Муфтій засудив дії мусульман, які їдуть воювати в Україну:

"Я звертався до мусульман Близького Сходу і всього світу. Я казав, що вони будуть на боці гріха, злочину і несправедливості, якщо вони погодяться на це. Я намагався донести об'єктивну інформацію про те, що відбувається. Я попереджав, що якщо вони стануть на бік агресора, то це означатиме, що вони стануть прибічниками гріха, насильства, смерті і вбивств".