«Втрата сина – це збій усіх планет» – художниця Іванка Крип'якевич-Димид

29 вересня, 12:01
«Втрата сина – це збій усіх планет» – художниця Іванка Крип'якевич-Димид - фото 1
У червні 2022 року українська художниця, іконописиця, лауреатка премії імені Василя Стуса Іванна Крип'якевич-Димид втратила на війні сина, громадського діяча Артема «Курку» Димида. Вся Україна чула колискову, яку вона виконала під час прощання з Артемом. Сьогодні на війні - її молодший син Дмитро.

В цій дуже особистій розмові пані Іванка та її наймолодша донька Емілія поділилися, як переживають втрату та як розуміють цю війну. Родину Крип'якевичів-Димидів у Львові знають не лише завдяки «Іванчиній майстерні».

Сама Іванна – онука одного з найвідоміших українських істориків та українознавців Івана Крип'якевича, дружина греко-католицького священника отця Михайла Димида – доктора східного канонічного права, капелана Майдану та першого ректора Української Богословської Академії (тепер УКУ), внучка репресованого радянською системою священника Артема Цегельського та родичка парамедика УПА Петра Скобельського, який загинув під час Другої світової війни в котлі під Бодами. Родина Крип'якевичів зіштовхнулася з радянськими репресіями в кожному поколінні, і тепер стоїть на вістрі боротьби за незалежність України під час російсько-української війни.