Вулицю Лаврську пропонують перейментувати на честь гетьмана Івана Мазепи, - петиція

Вулицю Лаврську пропонують перейментувати на честь гетьмана Івана Мазепи, - петиція - фото 1
На сайті Київради 28 грудня зареєстровали петицію з проханням перейменувати вулицю Лаврську на честь гетьмана Івана Мазепи.

Про це повідомляє Главком.

Автор петиції Андрій Лупак.

«Пропоную спільними зусиллями відновити справедливість – замість нав’язаної Московською Церквою і режимом Януковича назви Лаврська повернути вулиці ім’я Івана Мазепи. Один з найвидатніших державних діячів в історії українського народу та меценат, який розбудовував Києво-Печерську лавру заслуговує бути вшанованим в назві цієї вулиці», – зазначив Лупак.

Однією з причин, чому повернення вулиці імені Мазепи досі не відбулось, за словами Андрія Лупака, називають необхідність зміни нумерації будинків. Є пропозиція, як можна мінімізувати незручності для мешканців вулиці:

Ділянку від площі Слави до вулиці Добровольчих Батальйонів перейменувати на Івана Мазепи з відновленням нумерації, яка була до липня 2010 року;

Ділянці від вулиці Добровольчих батальйонів до Наводницької площі повернути історичну назву Новонаводницька, яку вона носила до 1981 року. Для цієї ділянки змінювати нумерацію немає потреби.
Сучасну назву – Лаврська – частина вулиці отримала у 2010 році. До цього – уся вулиця мала назву Івана Мазепи. У 2016 році вже реєстрували петицію про перейменування, але вона не набрала потрібних підписів.