"Якщо зараз об’єднання УПЦ і ПЦУ не відбудеться, то причиною цьому є лише амбіції єрархів", - Кирило (Говорун)

14 червня, 15:46
Православні
"Якщо зараз об’єднання УПЦ і ПЦУ не відбудеться, то причиною цьому є лише амбіції єрархів", - Кирило (Говорун) - фото 1
УПЦ і ПЦУ змушені будуть шукати шляхи до злиття. І нам, всій українській спільноті, треба усвідомити: якщо зараз об’єднання Церков не відбудеться, то причиною цьому стали амбіції єрархів, більше нічого. Люди повинні це знати.

Про це сказав богослов, архимандрит Кирило (Говорун) у розмові з Орестом Сохаром в проекті "Орестократія" на сайті Obozrevatel.

"Я переконаний, що вони мали б бути зацікавлені в цьому альянсі. Чому? Тому що, по-перше, в українському суспільстві є запит на консолідацію. Громадяни як ніколи завдяки війні єдині, а Церква роз’єднує українців. Не повинно бути так. Другий важливий момент – це визнання українських Церков. Православна Церква України, хоча й отримала Томос від Вселенського Патріархату, визнана чотирьома Церквами світового православ’я як незалежна і автокефальна. Але більшість Церков все ж таки її не визнає. УПЦ фактично проголосила незалежність від Москви, але цю незалежність ніхто не готовий визнавати.

УПЦ і ПЦУ можуть зараз допомогти одна одній, коли об’єднаються. І тоді це об’єднане українське православ’я, я думаю, одразу ж буде визнано всіма Церквами, окрім Москви", - сказав Кирило (Говорун).

За словами богослова, найголовнішою перепоною до об’єднання є симпатії чи антипатії, неприйняття.

"Тут кожен для себе повинен вирішити, чи готовий він пожертвувати власними амбіціями, симпатіями чи антипатіями заради єдності, заради більшої мети... Українські Церкви або очільники Церков повинні показати таку саму готовність пожертвувати власними інтересами, можливостями, ресурсами заради спільного блага. Це питання моралі, якщо хочете.

Церква вчить про мораль, а тепер очільники Церков хай продемонструють готовність самим дотримуватись цієї моралі, пожертвувати своїм заради спільного блага великого православ’я, всього українського суспільства. Нам, всій українській спільноті, треба усвідомити: якщо зараз об’єднання Церков не відбудеться, то причиною цьому стали амбіції єрархів, більше нічого. Люди повинні це знати", - резюмував Кирило (Говорун).