Якутському шаману повторно проведуть психолого-психіатричну експертизу

03.07.2020, 09:06
Держава
Олександр Габишев - фото 1
Олександр Габишев
Верховний суд Якутії задовольнив 2 липня клопотання захисту шамана Олександра Габишева, якого раніше примусово помістили в стаціонар психдиспансеру, про проведення нової психолого-психіатричної експертизи.

Про це повідомляє Портал «Credo.Press» з посиланням на організацію "Правозахист Листівки".

"Верховний суд Якутії задовольнив наші клопотання про призначення нової експертизи, відвід представника диспансеру та долучення до матеріалів справи висновки незалежного фахівця", - наводяться в повідомленні координатора правозахисної організації Олексія Прянишникова.

За його словами, у висновку незалежного фахівця йдеться, що до госпіталізації у Габишева були відсутні ознаки тимчасового і хронічного психічного розладу.

"Крім того, встановлений у висновку лікарської комісії Якутського республіканського психоневрологічного диспансеру діагноз не дає підстав для проведення примусової госпіталізації в психіатричний стаціонар", - додав правозахисник.

Зараз вирішується питання про те, де буде проводитися нова експертиза.

Як вже інформувала РІСУ, Габишев став відомим навесні 2019 року, коли пішки вирушив у Москву для проведення обряду вигнання президента Росії Володимира Путіна з Кремля.

Він був затриманий із залученням спецназу 19 вересня на кордоні Бурятії й Іркутської області. Він став підозрюваним у кримінальній справі про заклики до екстремізму. З Габишева взяли підписку про невиїзд.

Психолого-психіатрична експертиза, зроблена на замовлення слідства, визнала Габишева неосудним.

Після цього Габишев намагався відновити похід і обіцяв зробити це знову в червні. Кримінальну справу проти нього припинили на час епідемії.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International визнала його в'язнем сумління.