«Є одна Христова Церква. Її не можна ділити кордонами», – Глава УГКЦ

26.12.2020, 15:25
Католики
«Є одна Христова Церква. Її не можна ділити кордонами», – Глава УГКЦ - фото 1
Коментуючи у програмі «Хард з Влащенко» отримання Томосу Православною Церквою України, Глава УГКЦ зазначив, що він не до кінця компетентний це пояснювати, тому що «це внутрішні обставини саме православних братів». Однак ствердив, що намагання вийти з церковної ізоляції, намагання включитися у сопричастя зі світовим православ’ям є абсолютно природнім і абсолютно позитивним.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав схвалив увагу Вселенського Патріарха Варфоломія як до українського православ’я, так і до українців загалом. «Кожного разу, коли Вселенський Патріарх говорить про важливість поминання жертв Голодомору і жахливість цього злочину проти людства, скеровуючи свій голос до світової християнської спільноти, ми всі відчуваємо вдячність за такого типу меседжі».

Також важливим і вартим вдячності є, на думку Глави УГКЦ, те, що світове православ’я усвідомлює щораз то глибше, що український народ існує як самобутня нація зі своєю тисячолітньою культурою, зі своїм прагненням бути собою. Адже, як зауважив Блаженніший, дуже багато нас асоціювали з частиною якогось іншого культурного середовища.

На переконання Блаженнішого Святослава, 2020 рік, з його ізоляцією, закритими кордонами, введенням жорстких правил карантину різними державами, показав, що християни не можуть думати лише локально. Треба, за його словами, діяти локально, а думати глобально.

«Навіть коли ми вирішуємо свої церковні питання, коли намагаємося впорядкувати наше церковне життя, ми мусимо бути свідомі, що Христова Церква є вселенською, що наше церковне життя не може відокремити себе від вселенської Церкви, тому що Христос заснував одну Церкву. Є одна Церква Христова. Її не можна ділити кордонами», – зазначив Предстоятель УГКЦ.

Блаженніший додав, що зокрема цього року «ми відчули, що місією Української Греко-Католицької Церкви, яка має ті самі коріння, що й наші брати православні Київської традиції, зараз, як ніколи, є підкреслювати важливість вселенського сопричастя нашого Київського християнства з братами і сестрами – православними, католиками з цілого світу».

Вслід за Папою Франциском, Глава УГКЦ повторив, що тепер ми відчуваємо, що ми всі в одному човні. Всі християни сьогодні відчувають ті глобальні зміни, які наступають у зв’язку із новим посткоронавірусним світом. Ці зміни, за його словами, ми повинні переживати всі разом.