Єдність важливіша від конфлікту – одна із тез 50-го ювілейного числа «Скинії»

Єдність важливіша від конфлікту – одна із тез 50-го ювілейного числа «Скинії» - фото 1
Нещодавно вийшов друком ювілейний, 50-ий, за рахунком греко-католицький журнал «Скинія» (УГКЦ), ідейним натхненником і головним редактором якого є о. Юрій Блажиєвський СБП, докторант папського Університету св. Хреста у Римі, колишній парох церкви Божого Провидіння у Львові (Згромадження отців оріоністів).

Попри на географічну віддаленість працівників редакції, часопис виходить раз в два місяці. Наклад є хоч і незначний, але тематична частина журналу завжди привертає увагу небайдужих членів Вселенської Церкви до нагальних проблем духовності і віри в добу секуляризації та відходу від релігійних цінностей.

Отож, тематичним осердям 50-го числа став практичний путівник від папи Франциска. Як зазначає у вступному слові до номера о. Ю. Блажиєвський, журнал почав видаватися через півтора місяці після обрання понтифікат і сьогодні в світі, не тільки у самій Католицькій Церкві, сперечаються довкола особи папи Франциска. Основою цього путівника стали практичні поради у світлі вчення і документів глави Католицької Церкви від різних релігійних експертів. Так, прикладне значення нової Скинії-«путівника» висвітлив сам головред, який щодня живе у вічному місті і тримає руку на пульсі подій довкола папи і Ватикану. дороговкази до щасливого подружжя точково подала сімейний консультант і журналіст порталу credo.pro Віта Якубовська у світлі Апостольського звернення «Amoris laetetia» («Радість любові»). Обидві названі публікації чітко структуровані і написані легким стилем, як зрештою, і більшість матеріалів номера.

Папа про гроші, війну і доброту – це стало основною темою інтерв’ю з о. Петром Балогом, домініканцем, директором Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського в Києві. Він, до речі, активний публіцист і блогер, зокрема, і сайту РІСУ, заторкнув у розмові актуальність в українському вимірі нової енцикліки папи «Fratelli tutti». Як на мене, однією з кращих публікацій ювілейного числа «Скинії» є аналітична стаття відомого ватиканіста Джона Аллена «Чому бути папою не так весело», в якій представлено як духовні, так і матеріальні виклики, які постають для розв’язки перед главою Католицької Церкви.

Серед наступних матеріалів 50-го числа «Скинії» - рецензія на фільм «Він прийде», текст відепослання папи Франциска на тему його «екологічної» енцикліки «Laudato si» (2015 р.), доповідь Блаженнішого Святослава «Дар свободи» на фестивалі «Обнова-фест» у Чернівцях (30 травня 2021 р.), богословські тексти св. Августина і засновника Зромадження оріоністів св. Луїджі Оріоне.

Традиційно іншу половину номера займають розважання над уривками Святого Письма, як теперішніх авторів, так святих і Вчителів Церкви.

Всі зацікавленні у купівлі журналу «Скинія» можуть звернутися за інформацією на сайт журналу skynia.org.

Єдність важливіша від конфлікту – одна із тез 50-го ювілейного числа «Скинії» - фото 75880