• Головна
  • Новини
  • Єпископ Борис (Ґудзяк) про "Русский мір": ностальгія за імперією не буде плідною...

Єпископ Борис (Ґудзяк) про "Русский мір": ностальгія за імперією не буде плідною

03.12.2012, 10:12
Єпископ Борис (Ґудзяк) про "Русский мір": ностальгія за імперією не буде плідною - фото 1
Апостольський екзарх для українців греко-католиків Франції, країн Бенілюксу та Швейцарії єпископ УГКЦ Борис (Ґудзяк), якого інтронізували 2 грудня, вважає, що до порозуміння між греко-католиками в Парижі та Московським патріархатом ще далеко.

UGCC.jpgАпостольський екзарх для українців греко-католиків Франції, країн Бенілюксу та Швейцарії єпископ УГКЦ Борис Ґудзяк, якого інтронізували 2 грудня, вважає, що до порозуміння між греко-католиками в Парижі та Московським Патріархатом ще далеко. Про це він заявив в коментарі Тиждень.ua.

На запитання, як УГКЦ в Парижі уявляє відносини з Московським Патріархатом, що на французькій землі з неменшою, ніж удома, затятістю просуває концепт "Русского міра", владика Борис відповів: "Наші відносини з Російською Церквою не прості. В останній час вони не погіршуються – і це вже добре. Але дорога до справжнього порозуміння ще далека. Концепт "Русского міра" - це ностальгійний політичний проект. Але ностальгія за імперією не буде плідною. "Русский мір" не визнає гідності ані української культури, ані українських Церков, ані українського духовного життя".

Спілкуючись напередодні інтронізації з французькою та українською пресою, він також наголосив на необхідності нової якості діалогу між українськими вірними, що опинилися за межами своєї держави, та їхніми сусідами – французами, бельгійцями, швейцарцями.

“Греко-католицька громада за кордоном складається сьогодні з великої кількості людей без документів, які працюють нелегально, - зауважив він. - Але святий Петро, коли прийшов до Риму, був у подібній ситуації. Він не був громадянином, не мав політичних прав, не знав мови... Здавалося б, він не мав жодного шансу вплинути на це місто. Але сталося інакше. Українська Церква за кордоном сьогодні має перед собою подібний виклик. Вона мусить вийти з маргінесів та поділитися зі світом скарбом нашої віри, віри церкви-мучениці".