• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Єпископ РПЦ викликав хвилювання у православних, підписавши в Римі суперекуменічний документ "в дусі Ассізі"...

Єпископ РПЦ викликав хвилювання у православних, підписавши в Римі суперекуменічний документ "в дусі Ассізі"

24.10.2020, 10:03
Світові
Представник Московського Патріархату єпископ Богородьский Амвросій (Мунтяну) підписав 21 жовтня за підсумками міжрелігійної зустрічі в Римі разом з іншими лідерами світових релігій на чолі з Папою Франциском загальну декларацію, яка поки що не опублікована. Раніше єпископ Амвросій, будучи вікарієм патріаршого екзарха Західної Європи РПЦ МП, взяв участь в екуменічній молитві в соборі св. Петра, розташувавшись поруч з Папою Франциском і Патріархом Варфоломієм.

Про це пише Сredo.press.

Єпископ РПЦ викликав хвилювання у православних, підписавши в Римі суперекуменічний документ 'в дусі Ассізі' - фото 60506

 

У відповідь на критику консервативної православної громадськості Амвросій написав в своєму блозі: «Що б не говорили фундаменталісти, заклик Господа нашого молитися і робити все можливе, щоб допомогти стражданням, залишається одним з головних пріоритетів».

За відомостями "РНЛ" (Російської народної лінії), текст документа, підписаного релігійними лідерами, перегукується з основними положення енцикліки Папи Римського Франциска «Fratelli Tutti» ( «Усі брати»), оприлюдненій напередодні екуменічної зустрічі. В енцикліці міститься заклик до реформи ООН в напрямку викорінення бідності та захисту прав людини. За словами Франциска, хоча Церква не займається політикою, вона не відкидає політичний вимір людського буття.

У коментарі телеграм-каналу православного аналітичного центру «хризма» зазначається, що підписана єпископом Амвросієм (Мунтяну) відозва «виконана в дусі останньої папської енцикліки" Fratelli tutti ", з її соціальною, ультрапацифістською і" денуклеарною "риторикою». У відозві, зокрема, йдеться: «Зібравшись в Римі в" дусі Ассізі "і духовно об'єднавшись з віруючими в усьому світі і з усіма чоловіками і жінками доброї волі, ми молилися разом один з одним, щоб закликати наш світ до дару миру». Під "духом Асижу", зокрема, мається на увазі атмосфера єднання віруючих різних традицій - від католиків і православних до мусульман і буддистів, - оскільки саме в Ассізі з 1986 року проводилися регулярні суперекуменічні молитви під егідою Папи Римського.

«Таким чином, єпископ Амвросій як підписант документа фактично сам свідчить про скоєне ним порушення святих канонів (45 Ап., 10 Ап., 33 Лаод., 65 Ап.), А також рішення Архиєрейського Собору Російської Православної Церкви 24-29 червня 2008 р .: "В процесі діалогу наша Церква не сприймає спроб" змішання вір ", спільних молитовних дій, штучно з'єднують конфесійні або релігійні традиції" (визначення "Щодо питань внутрішнього життя і зовнішньої діяльності РПЦ») », - зазначають автори коментаря центру «Хризма».

Відділ зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату поки ніяк не коментує участь єрарха РПЦ МП в екуменічному молебні за участю Константинопольського Патріарха Варфоломія, з яким у РПЦ МП немає євхаристійного спілкування, і підписання єпископом Амвросієм міжрелігійної заяви.

"Через витівки єпископа Амвросія (Мунтяну), який до того ж настільки лукаво виправдовується, авторитет Російської Православної Церкви може похитнутися не тільки в очах світового православ'я, та навіть серед тих західних християн, які зберігають вірність традиційним моральним принципам", - зазначає 22 жовтня "РНЛ".