Єпископи РКЦ в Україні оголосили Рік Милосердя

28.11.2022, 09:04
Католики
Єпископи РКЦ в Україні оголосили Рік Милосердя - фото 1
Рік Милосердя у римо-католиків України розпочався 27 листопада. Таке рішення було прийняте на 57 пленарному засіданні Конференції римо-католицьких єпископів України, яке проходило у Вищій духовній семінарії св. Йосифа в Брюховичах 25 листопада.

Комюніке 57-го пленарного засідання Конференції єпископів публікує офіційний сайт РКЦ в Україні.

Засіданню єпископату передували реколекції, у яких взяли участь єпископи РКЦ в Україні та УГКЦ. Духовні вправи від 22 до 24 листопада проводив міністр провінції св. Архангела Михаїла в Україні о. Даниїл Ботвіна OFM на тему: «Святий Франциск, який несе світу мир і добро». На завершення реколекцій відбулась братерська зустріч єпископату РКЦ та УГКЦ.

Під час спільної зустрічі з Апостольським Нунцієм було обговорено гуманітарну допомогу Святого Престолу, а також представлено зусилля Понтифіка у справі повернення полонених.

Виконувач обов’язків голови Конференції єпископів України архиєпископ Мечислав Мокшицький висловив вдячність Нунцію за його постійну присутність у Києві, а Святішому Отцеві – за всіляку допомогу для українського народу.

Крім того, під час зустрічі представлено оновлену інструкцію щодо захисту неповнолітніх, а також продовження синодального процесу, що виходить на континентальний етап.

На братерській зустрічі католицьких єпископів були присутні пані Маґда Качмарек та о. Анджей Пас з Папської фундації «Допомога Церкві в потребі».

Зустріч мала на меті з’ясувати нагальні потреби українців та Церкви, аби надавати більш ефективну допомогу.

Єпископи РКЦ проголосили Рік Милосердя, який розпочнеться 27 листопада 2022 року і триватиме до урочистості Христа Царя 2023 року. Було прийнято спеціальне Послання до вірних з нагоди Року Милосердя.

У ньому серед іншого сказано:

"Ми проголосили Рік Милосердя, адже рани і спустошення, завдані війною, є такі великі, що потребуватимемо докладати чимало зусиль впродовж багатьох років для того, щоб їх вилікувати й відбудувати знищене.... Ми потребуємо глибокого миру в серці і незламної надії. Потребуємо сильної віри, яка формуватиме наші рішення та вчинки. Ми сьогодні переживаємо страхіття російсько-української війни й на собі відчуваємо наслідки дій людей, які, не знаючи Божого милосердя, прийшли на нашу землю, щоб вбивати та знищувати. Скільки зла, насильства, брехні, підлості та цинізму несе в собі ворог. Це все вказує на холод порожньої душі, яка відкинула Бога...

Будьмо свідомі, що лише в Бозі є наша сила і міць.... Самостійно чи організовано в міру своїх можливостей відповідаймо на потреби інших. Особливо хочемо звернути вашу увагу на військових, які ціною свого життя і здоров’я захищають наш спільний Дім. Огортаймо їх своєю молитвою, ... допомагаймо заспокоювати їхні життєво необхідні потреби на фронті. Пам’ятаймо про них в Молитві..., втішаймо тих, у кого війна забрала рідних, друзів, знайомих. Відкриваймо двері своїх домівок для сиріт. Не забуваймо і про людей похилого віку, яких війна вигнала з рідного міста чи села, зруйнувавши їхні оселі. Для вимушених переселенців будьмо ближніми, даймо їм відчути доброту свого серця, щоб інше місце проживання і незнане оточення для них не були гіркими і нестерпними. Просімо Господа, щоб нам, тим кому дано у цей воєнний час жити в Україні, дарував прагнення, мудрість, відвагу і сили бути свідками Його Милосердя".

Під час пленарного засідання єпископи обговорили та прийняли поправки до статуту Конференції єпископів РКЦ в Україні.

Було призначено делегатів, що братимуть участь у Євхаристійному конгресі, який у 2024 році відбудеться в Еквадорі.

Окремий делегат визначений до комісії, що займається підготовкою до ювілейного Святого року, який Вселенська Церква відзначатиме у 2025 році.

Єпископа Олександра Язловецького обрано делегатом, який у лютому наступного року візьме участь у Континентальній Асамблеї в Празі. Це буде наступний етап синодального процесу 2021-2023.

Виконавчий директор «Карітас-Спес Україна» отець В’ячеслав Гриневич SAC представив діяльність місії від початку повномасштабної війни в Україні та жести підтримки з боку міжнародної спільноти.

Єпископ Віталій Кривицький SDB представив діяльність Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, а також відносини між Церквою та державою.

Єпископ Едвард Кава OFMConv розповів про особливості богопосвяченого життя в часі війни.

Єпископ Павло Гончарук представив нове українське законодавство, що стосується служіння капеланів, а також початок Школи капеланства в Україні.

Наступне засідання Конференції єпископів заплановано на березень 2023 року.