Єпископи США розробляють документ, який може заборонити причащати проабортних політиків, в тому числі і Байдена
Про це повідомляє католицький часопис CREDO.
У четвер, 17 червня 2021 року американські єпископи висловилися на підтримку розробки документа про Євхаристію. Як повідомляє National Catholic Register, документ, запропонований Доктринальним комітетом, включає в себе такі питання: вчення Церкви про реальну присутність Христа у Євхаристії, про неділю як святий день, жертовний аспект Євхаристії та гідність приступити до Причастя. Це голосування відбулося в онлайн режимі на тлі великої напруженості та суперечок у американському суспільстві.
Конференція католицьких єпископів США вже висловлювалася за те, щоб обмежити доступ до Причастя президентові США Байдену та певним членам його уряду. через толератне ставлеення їх до абортів.
Цей намір, однак, зустрів активний спротив з боку частини американського єпископату. Зрештою у конфлікт втрутився Ватикан — префект Конгрегації віровчення, кардинал Луїс Ладарія Феррер SJ вислав листа до голови Конференції католицьких єпископів Сполучених Штатів, архиєпископа Хосе Ґомеса, з закликом «діяти обережно» у такому контроверсійному питанні. Відомо, що один підрозділ третьої частини документа вимагає заборони уділяти Причастя тим політикам, які виступають на підтримку абортів та інших речей, несумісних із католицьким ученням.
Це питання протягом місяців викликало високий інтерес не лише в американців, але й у католиків усього світу, адже Джозеф Байден, відомий у ЗМІ як «другий президент-католик США», з моменту свого обрання публічно і послідовно діяв на підтримку абортів — так само як і призначені ним члени уряду, які теж називають себе католиками і регулярно приступають до Причастя.
«За» розробку документа і його втілення у життя проголосувало 168 єпископів, «проти» — 55, ще 6 утрималися від голосування.
Для прийняття рішення достатньо було простої більшості голосів.
Доктринальний комітет єпископів США надалі керуватиме процесом підготовки документа. Проєкт документа буде відкритим до обговорення та внесення змін. Голосування по ньому заплановане на листопад 2021 року під час зустрічі Конференції єпископів США у Балтиморі (штат Меріленд).