Єпископи УГКЦ закликали вірних взяти участь у другому турі виборів Президента України та молитися за Боже благословення для країни
КИЇВ – Синод єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ видав Звернення до вірних Української Греко-Католицької Церкви та людей доброї волі з нагоди другого туру виборів Президента України. У документі єпископи звертають увагу на відповідальність, яку кожен українець повинен проявити у зв'язку з виборами Президента України та на потребу молитви до Господа.
«Наш народ повинен розуміти, що можливість вільно, без зовнішнього примусу вибирати керівника держави є для нас великим привілеєм. Водночас ця свобода становить для нас святий громадянський обов’язок», – йдеться у Зверненні, яке опубліковане на офіційній веб-сторінці УГКЦ.
Згідно з документом, відповідальність, що стосується виборів, має різні аспекти. По-перше, вона полягає в тому, щоб використати можливість вибирати Главу держави. «Злегковажити цією можливістю, не проголосувати – це не є мудрим рішенням, а радше – навпаки. Скористатися правом вибирати – означає проявити громадянську зрілість та відповідальність. Натомість не голосувати – значить втекти від відповідальності», – наголошують автори Звернення.
По-друге, як звертають увагу громадськості єпископи УГКЦ, виборці особисто відповідальні за те, щоб могти скористатися своїм правом. «Кожен повинен подбати, щоб був належно зареєстрований та щоб нічого не могло перешкодити йому виконати цей громадянський обов’язок», – сказано у Зверненні.
Іншими аспектами відповідальності щодо виборів, на переконання Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, є зобов’язання «чесно використати свою можливість вибирати» і обов’язок «пізнати кандидатів та зробити вибір: розумний, розсудливий, не емоційний чи принагідний».
Друга частина Звернення присвячена закликові до молитви. «Що означає молитися в обставинах виборів? – запитують єпископи. – Це означає, передусім, поручати Богові себе, свій народ і свою державу... Він як добрий Батько, Володар Всесвіту найкраще знає, що для нас є корисним. Тому молитва, до якої закликаємо, полягає у тому, щоб віддати себе в батьківські руки нашого Творця і Добродія».
Другий елемент, про який не можна забувати, це те, що у будь-яких обставинах ми маємо свідомо виконувати Божу волю, Господній закон. «Наша поведінка у цей час і в цих обставинах мусить під кожним оглядом відповідати вимогам Божого закону: йдеться про повагу до людини, абсолютну чесність і пошанування прав інших. Щира молитва зобов’язує нас бути християнами не на словах, а на ділі», – підсумовують єпископи УГКЦ.