Єпископи Європи запропонували шляхи виходу з енергетичної кризи

Єпископи Європи запропонували шляхи виходу з енергетичної кризи - фото 1
У понеділок, 7 листопада 2022 р., Комісія єпископатів Європейського Союзу (COMECE) оприлюднила заяву під назвою «Надзвичайна ситуація в енергетиці: COMECE закликає до солідарності напередодні зими».

Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Війна Росії проти України має серйозні наслідки для населення в ЄС і за його межами, – йдеться в заяві. – Надмірна залежність від імпорту нафти та газу від одного постачальника дозволила “озброїти” постачання енергоресурсів з боку Росії, що посилило енергетичну незахищеність у Європі. Як наслідок, стрімке зростання цін на енергоносії вражає суспільство в цілому, завдаючи особливо сильного удару найуразливішим верствам».

Автори заяви схвалюють ініціативи, «спрямовані на забезпечення доступу до недорогої, безпечної та стійкої енергії та пом’якшення впливу високих цін на електроенергію на окремих осіб, сім’ї та підприємств».

Єпископи ЄС наголошують: «Ситуація є складною і вимагає зважених міркувань, враховуючи соціальні, економічні, екологічні та геополітичні аспекти з перспективи етично відповідального підходу: загальне призначення благ; надавання переваги рішенням на користь бідних; справедливість і мир».

Єпископи ЄС підкреслюють, що «справедливість, яка забезпечує цілісний людський розвиток, є передумовою миру». «Таким чином, – зауважують вони, – правильне управління енергією стає ключовим чинником справедливості та миру. Зловживання енергією як інструментом геополітичного тиску, свідками якого ми зараз є, має підштовхнути міжнародне співтовариство до пошуку інституційних засобів для ефективного, інклюзивного та справедливого глобального управління енергією, оскільки справжній і міцний мир буде можливий лише на основі глобальної етики солідарності та співпраці».

У зв’язку з наближення зими в Європі члени COMECE закликають всіх, хто несе відповідальність у суспільному житті, не залишати без підтримки малозабезпечених осіб та сім’ї, «які не здатні впоратися зі стрімкою інфляцією та не можуть платити за опалення чи електроенергію».

Вони зазначають, що від зростання цін на енергоносії та дефіциту добрив страждає також агропродовольчий сектор. Тому слід докладати всіх зусиль, аби «гарантувати безперервність виробничих циклів і забезпечити всіх основними продуктами харчування за доступними цінами». «Наша солідарність, – наголошується в заяві, – повинна бути спрямована до бідніших країн світу, які страждають від зростаючого рівня відсутності продовольчої безпеки та крайньої бідності, спричиненої високими цінами на сировину внаслідок ефекту доміно війни проти України. У цьому контексті ми закликаємо до колективної солідарності».

Автори заяви пропонують європейським політичним діячам запровадити наступні заходи: - забезпечити доступну та недорогу енергію найбільш постраждалим людям шляхом тимчасових заходів пом’якшення наслідків та справедливого розподілу ресурсів;

- надавати пріоритет енергоефективності та визначити, де можливе відповідальне скорочення споживання енергії;

- розвивати відповідальні енергетичні партнерства, засновані на цінностях, та закладати основи нової глобальної енергетичної системи, яка керується принципами справедливості, солідарності, інклюзивної участі та сталого розвитку.

Теги: #ЄС