Єрахи УГКЦ та ПЦУ відвідали виставку, присвячену 70-річчю Української служби Радіо Свободи.
Про це повідомляє Радіо Свобода.
На світлинах можна побачити колектив редакції того часу, технічну кімнату, звідки велось мовлення у Мюнхені, будівлю Радіо Свобода після теракту, який був здійснений 21 лютого 1981 року.
«Історія Радіо Свобода – це відображення історії України. Залежно від того, як змінювалась ситуація в Україні, такі виклики поставали перед працівниками Української служби Радіо Свобода. Тема релігії, Голодомору, дисидентства, порушення прав людини були пріоритетними темами Радіо Свобода. Незаангажованість і об’єктивність – головні засади для Радіо Свобода», – зазначає журналістка Радіо Свобода Галина Терещук.
На виставці, окрім світлин, були представлені радіоприймачі, з яких слухали передачі Радіо Свобода. Вони з колекції митрополита ПЦУ Димитрія Рудюка.
«Мене найбільше цікавили релігійні передачі. Я слухав Божественні Літургії. Слухав поруч із бабусею. Для мене світ радіо – дуже близький. У моїй колекції ті приймачі, через які ми могли слухати Радіо Свобода у 70-80-х роках.
Найкраще слухалось по приймачах, які були зроблені у Балтії. Дістати їх було важко, були обмежені короткі хвилі», – наголосив митрополит ПЦУ Димитрій.
У 70-х роках ХХ століття почався підпільний рух за відновлення статусу УГКЦ і тоді Радіо Свобода повідомляло звернення католицьких священиків про право на свободу релігії.
«Я пам’ятаю приймач «Родіна», радіо на лампах, яке крутив мій тато. Ми слухали Літургії з Ватикану. Слухали ввечері передачі. Були такі потужні глушники, що не все можна було почути. Але люди старались вишукати і зробити для себе висновки. Ті, хто слухали, жодному радянському радіо не вірили. Тому що знали, що там говорять неправду і я на такому тлі і зростав», – каже митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк.
Виставка «Говорить Радіо Свобода. 70 років» триватиме протягом місяця.