Єрарх Румунської Православної Церкви відвідав з паломницьким візитом Україну

15 січня, 10:15
Православні
Єрарх Румунської Православної Церкви  відвідав з паломницьким візитом Україну - фото 1
11-13 січня 2021 року єрарх Румунської Православної Церкви єпископ Ковасненський і Харгітський Андрій, який перебуває з паломницьким візитом в Україні, вклонився святиням та звершив Літургію в Києво-Печерській Лаврі.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Єрарх Румунської Церкви відвідав Чернівці, Тернопіль. Зокрема владика Андрій побував в Успенській Почаївській Лаврі. 12 січня він здійснив паломництво монастирями Рівненщини.

13 січня звершив Літургію в Стефанівському приділі Успенського собору Києво-Печерської Лаври, де щонеділі відбуваються богослужіння для румуномовних парафіян, які проживають у Києві.

Йому співсоужило духовенство Румунської Православної Церкви, клірики Київської єпархії УПЦ МП та настоятель молдавсько-румунської парафії при Києво-Печерській Лаврі протоєрей Димитрій Попеску.

Також за богослужінням молилися представники Посольства Румунії в Україні та Посольства України в Румунії.

Після звершення богослужіння єрарх Румунської Православної Церкви єпископ Андрій із радником із культури Румунії, представниками Посольств та кліриками Київської єпархії УПЦ МП поклали квіти до пам’ятника свт. Петру Могилі.
Єпископ Ковасненський і Харгітськвий Андрій (Румунська Православна Церква) народився 22 листопада 1967 року в с. Кецань Муреського жудеця Румунії.

У 2000 році закінчив Бухарестський богословський факультет. У 2002-2005 роках навчався в аспірантурі в Богословській школі Фессалонікійського університету в Греції.

На засіданні Священного Синоду Румунської Православної Церкви 8-9 липня 2008 року був обраний, а 15 серпня того ж року – хіротонізований на єпископа Фагараського, вікарія Сибиуської архієпископії.

5 лютого 2015 р. Священним Синодом РПЦ був обраним правлячим єпископом Ковасненським і Харгітським.