Єрархи ПЦА (МП) заявили, що співслужитимуть з єпископами Вселенського Патріархату

02 жовтня, 13:38
Православні
Єрархи ПЦА (МП) заявили, що співслужитимуть з єпископами Вселенського Патріархату - фото 1
29 вересня опубліковане комюніке за підсумками засідання Священного Синоду Православної Церкви в Америці (ПЦА). Єрархи Православної Церкви Америки Моспатріархату заявили про майбутнє співслужіння з членами Асамблеї канонічних православних єпископів США, включаючи єпископат Вселенського Патріархату.

Про це повідомляє Духовний фронт України.

«3 жовтня, перед засіданням Асамблеї канонічних православних єпископів, яке розпочнеться наступного тижня у Вашингтоні, Виконавчий комітет Асамблеї відслужить Божественну Літургію у греко-православному соборі Святої Софії у Вашингтоні. Священний Синод (ПЦА, – ред.) з одностайністю радіє тому, що Його Блаженство Митрополит Тихон звершить Божественну Літургію разом з главами православних юрисдикцій США і членами Виконавчого комітету», – йдеться в заяві ПЦА.

Одночасно з цим, як йдеться у повідомленні ДФУ, цікавою є заява Священного Синоду Православної Церкви Америки про їхнє бажання не рвати зв’язок із РПЦ:

«Священний Синод також дякує Богові і підтверджує рішення Блаженнішого прийняти запрошення Московського Патріархату здійснити поїздку з делегацією в листопаді в Москву, щоб відзначити 75-річний ювілей Святішого Патріарха Кирила. Тим самим Священний Синод підтверджує фундаментальні відносини між Православною Церквою в Америці і Російською Православною Церквою, а також теплі узи, які пов’язують ці дві Церкви».

В кінці своєї заяви, ПЦА задекларувала, що бажає і має намір підтримувати повне спілкування з усіма загальновизнаними автокефальними Православними Церквами.

Крім того, Священний Синод ПЦА закликає духовенство і віруючих Православної Церкви в Америці «гаряче підносити молитви про відновлення єдності та спільності православних християн у всьому світі і про подолання всіх розколів відповідно до канонічної традицієї і дисципліни Церкви».

Православна Церква в Америці — cамоврядна автономна помісна православна Церква Московського Патріархату в Північній Америці.