Єрусалимський Патріарх нагородив посла РФ орденом
Подія відбулась 20 березня у малій тронній залі Патріархії. Як повідомляє офіційний сайт Єрусалимського Патріархату, нагороду дипломат отримав за «підтримку прав Єрусалимського Патріархату у святих місцях та християнських спільнот на Святій Землі».
У промові на честь заходу Патріарх Феофіл висловив стурбованість щодо долі християн Близького Сходу в непрості для цього регіону часи. Предстоятель заявив, що духовенство повинне відігравати визначну роль у зусиллях для «збереження духу миру шляхом переговорів».
Зі свого боку посол Вікторов запевнив Патріарха у "готовності Росії захищати християн Святої Землі".
Варто зазначити, що від початку повномасштабного вторгнення Патріарх офіційно займає «нейтральну» позицію та запевняє, що молиться за мир. Він завжди підтримував тісні стосунки із російськими дипломатами та представництвом Російської Церкви в Єрусалимі. Ці стосунки стали тіснішими після надання автокефалії Православній Церкві України, яку Патріарх Феофіл не визнав.
За даними офіційного сайту під час зустрічі не обговорювали питання війни в Україні. А Єрусалимський Патріарх просто подякував Росії за кошти, виділені на будівництво нового храму в Назареті. Проте посольство РФ зазначило, що Вікторов все ж розповів предстоятелю про «хід та ведення спеціальної воєнної операції».