Єврейському музею Дніпра подарували реліквії періоду Другої світової війни

Реліквії передали музею - фото 1
Реліквії передали музею
Анна Нечпал, мешканка Каховки, викупила єврейські реліквії періоду Другої світової війни з гетто Лодзі і передала їх в дар Єврейському музею Дніпра.

Про це повідомляє djc.com.ua.

Це два медальйона. Один в формі магендовида, інший - хамси, які Анна Нечпал побачила у торговця антикваріатом, який стверджував, що вони були знайдені при ремонті будинку, який перебував на території Лодзинського гетто, а вибитий на медальйонах напис «Getto Lodsch» і «1943» рік дозволяє досить точно віднести їх до цього страшного періоду історії і робить їх реліквіями, які відносяться до Голокосту.

«Ціна їх (як для таких речей) була смішною, і я їх викупила з метою передати спеціалізованому музею - як пам'ять про тих людей, які пережили війну і які не дожили до перемоги. Вважаю, що такі речі не повинні перебувати у когось вдома, в приватних колекціях і т.д. », - розповіла Ганна Нечпал, передаючи єврейські реліквії музею «Пам'ять єврейського народу і Голокост в Україні», - я з того покоління, якому розповідали про війну і її жахи, я цікавлюся цією темою і розумію, що стояло за такими медальйонами ... ».

Музей «Пам'ять єврейського народу і Голокост в Україні» висловив подяку Ганні Леонідівні Нечпал і повідомив, що незабаром медальйони з Лодзинського гетто будуть розміщені в експозиції музею.