"Євреї на Пурим очікують чуда, бо це перемога над злом, " — головний рабин України

"Євреї на Пурим очікують чуда, бо це перемога над злом, " — головний рабин України - фото 1
Головний рабин України та Києва Яків Дов Блайх звернувся до євреїв України та усіх громадян у річницю повномасштабного вторгнення Росії із закликом помолитися про завершення війни.

Про це повідомляє пресслужба головного рабина України та Києва.

«Нам треба зараз помолитися Богу, щоб закінчилася війна, щоб люди могли повернутися до свої домівок, щоб був мир для всіх. Україна ніколи не мала ніяких претензій до Росії, нам не цікаво те, що робиться в Росії. Нам треба, щоб Україні було добре. І це те, що ми будуємо. Будуємо зараз в Україні майбутнє, яке буде для всіх нас, і для наших дітей, і для майбутніх поколінь. Нормальне життя, з нормальною демократією», – сказав він у своєму відеозверненні у п’ятницю, 24 лютого.

За словами Блайха, єврейська громада України налічувала до війни понад 360 тис. людей, але наразі майже половина з них виїхали з країни. А ті, хто залишився, страждають через відсутність звичних для мирного часу потреб: світла, тепла, а подекуди, і води.

«Дуже багато людей, які виїхали з України, понад 15 тис. – до Ізраїлю. Ми знаємо, що дуже багато і в Німеччині, і в Угорщині, і в Швейцарії, в Америці. Ми розуміємо, що ці люди … бажають повернутися до України. Ми не знаємо, коли це буде», – сказав він.

Головний рабин України та Києва також нагадав, що євреї усього світу готуються до одного з головних юдейських свят – Пуриму. Як зауважив Яків Дов Блайх, це свято є уроком для всіх, коли добро завжди перемагає ворожі наміри. Цьогоріч Пурим святкують 7 березня.

«В 1953 році Сталін теж помер на Пурим. І тому ми молимося, щоб Бог зробив чудо, щоб був мир, щоб війна залишилася в минулому,... і щоб ми змогли прожити своє життя з миром, і щоб Україна перемогла», – зауважив головний рабин України та Києва.