• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Європейський суд з прав людини зобов'язав уряд Болгарії зареєструвати старостильницьку Церкву...

Європейський суд з прав людини зобов'язав уряд Болгарії зареєструвати старостильницьку Церкву

10 травня, 15:04
Світові
Європейський суд з прав людини зобов'язав уряд Болгарії зареєструвати старостильницьку Церкву - фото 1
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийняв рішення на користь Болгарської Православної старостильницької Церкви (БПСЦ), яку офіційний Болгарський Патріархат вважає "розкольницькою".

Про це повідомляє Портал «Credo.Press» з посиланням на Архиєрейський Синод БПСЦ.

ЄСПЛ прийняв вердикт за позовом Церкви від 2013 року, коли БПСЦ поскаржилася на відмову судових інстанцій Болгарії зобов'язати владу провести державну реєстрацію Церкви - з тим, щоби вона отримала статус «зареєстрованого віросповідання».

ЄСПЛ зобов'язав уряд внести зміни в закон «Про віросповідання» і зареєструвати БПСЦ.

Синод заявив у зв'язку з цим про відновлення справи про реєстрацію в Софійському міському суді.

У Болгарії діє ще ряд "альтернативних" православних груп, які не визнають офіційний Патріархат. Це, зокрема, Православна всеболгарская архиєпископія; Східна Православна Апостольська Церква; Православна Церква в Болгарії; Болгарська Східноправославна Церква; Ортодоксальна Церква; Православна Християнська Церква; Єдина Свята Соборна і Апостольська Церква; Незалежна Православна Церква.

Всім цим групам влада країни відмовила в реєстрації зі схожим обґрунтуванням: єдиним представником "традиційної" релігії в Болгарії - східного православ'я - є, на їхню думку, Болгарський Патріархат.

Закон Болгарії забороняє іншим Церквам використовувати слово «православна» в своєму найменуванні, оскільки цього досить, щоб, з точки зору болгарського судна, назви різних організацій були "ідентичними". На думку суддів Софійського міського суду, якщо ці Церкви мають переконання, "ідентичні переконанням БПЦ", то вони не мають права на існування.