Євстратій (Зоря) назвав замовника скандальної вимоги сербського єпископа "відкликати" автокефалію ПЦУ

Євстратій (Зоря) назвав замовника скандальної вимоги сербського єпископа "відкликати" автокефалію ПЦУ - фото 1
Речник ПЦУ архиєпископ Євстратій Зоря у Facebook відреагував на вимогу єпископа Сербської Православної Церкви Іринея (Буловича) до Патріарха Варфоломія скликати Всеправославний Собор для остаточного вирішення питання статусу ПЦУ.

"Скандальна заява Бачського єпископа Іринея (Буловича), єрарха Сербського Патріархату, щодо пропозицій Вселенському Патріарху «відкликати» автокефалію ПЦУ, як нібито передумову «потужного зростання» авторитету Патріарха у світі - насправді є не його особистою думкою, а має коріння в Москві.

Як «Амманську зустріч» інспірувала Москва та продовжує підігрівати цю мертвонароджену ініціативу, так і заяву єпископа Бачського вона прямо чи опосередковано виплекала з метою продемонструвати напрямок своїх власних прагнень.

Однак і особа ієрарха, і зміст заяви обрані такі, що лише здатні викликати на Фанарі роздратування.

Бо добре відомо, що саме єпископ Іриней (Булович) активно намагався зірвати участь Сербської Церкви у Всеправославному Соборі 2016 р. Мабуть серед різних ієрархів Помісних Церков ставлення до нього в Константинополі за рівнем дипломатичного несприйняття може порівнятися лише з шефом «дипломатії» РПЦ митрополитом Іларіоном (Алфєєвим).

Зміст же заяви з пропозицією «відкликати визнання» ПЦУ - взагалі абсурдний. З таким же успіхом він міг би відразу закликати Патріарха передати титул «Вселенського» і першість - Предстоятелю РПЦ. Бо саме таким був би практичний наслідок реалізації екстравагантного заклику єпископа Бачського.

Судячи з «амманських» ініціатив та подібних заяв, Москва надалі залишається відірваною від реальності та намагається у свій фентезійний світ затягнути інші Церкви. Але якими б милими не здавалися такі світи - вони не здатні замінити реальність.

Яка полягає в тому, що ПЦУ - є і буде диптихіальною автокефальною Церквою. І всім треба виходити з цієї константи, аби через непомірні амбіції в решті решт не опинитися біля розбитого корита, як гордовита старуха з казки Пушкіна", - відреагував речник ПЦУ.