«Їздив до Мексики просити Богородицю заступництва для України», – владика УГКЦ Михайло Бубній

09.07.2021, 19:39
Католики
«Їздив до Мексики просити Богородицю заступництва для України», – владика УГКЦ Михайло Бубній - фото 1
8 липня 2021 року в каплиці Розена у Львові з ініціативи Лицарів Колумба та видавництва Святого Павла відбулася презентація книги «Гваделупська Богородиця. Матір цивілізації Любови». Автором книги є професор Карл Андерсон, найвищий лицар ордену Лицарів Колумба, та о. Едуардо Чавес Санчес, канонік базиліки Діви Марії Гваделупської. Переклад книги українською мовою здійснила д-р Ірина Іванкович, голова релігійного товариства «Свята Софія» у США.

Владика Михайло Бубній у своєму слові заохотив усіх прочитати книгу про Гваделупську Богородицю, а також поділився моментами, які його особисто вразили під час паломництва до Мексики.

За його словами, вшанування Богородиці у Мексиці є особливим і надзвичайним, яке торкає до глибини душі. Богородиця, яка об’явилася у Мексиці – це Богородиця з книги Одкровення – «Осяяна сонцем та зірками». Її чудотворний образ у Гваделупі не створений людьми. «Це потрібно побачити і відчути, як вірні американського континенту люблять Пресвяту Богородицю», – сказав він.

«Я приїхав до Мексики з місією просити Пресвяту Богородицю заступництва для України в час кровоточивої війни на Донбасі. Таке завдання доручив мені Блаженніший Святослав, коли благословив у це паломництво», – розповів владика Михайло.

Єпископ висловив сподівання на те, що через служіння, молитву і працю Лицарів Колумба хоч трохи побудується на цій землі цивілізація любові.

На презентації книги представник найвищої ради Лицарів Колумба Шимон Шишек зачитав звернення автора книги проф. Карла Андерсона.

«Щойно були свідками 20-річного ювілею візиту Івана Павла ІІ, який заохочував до єдності, в Україну. Сьогодні маємо ще один вираз унікального свідчення братерського милосердя та єдності. Пишучи про Гваделупську Матір Божу, святий Іван Павло ІІ поставив запитання: Як ми можемо не підкреслити роль Богородиці щодо паломницької Церкви в Америці на дорозі до зустрічі з Господом? Щиро сподіваюся, що публікація книги про Матір Божу Гваделупську в Україні призведе до більшої єдності та солідарності серед католиків та приверне нас усіх на подальшому шляху до суспільства, вартого гідності кожної людини», – написав автор книги у зверненні.

Архиєпископ та митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький, який свого часу був секретарем Папи Римського Івана Павла ІІ, розповів про стосунки між святим Іваном Павлом ІІ та Богородицею. За його словами, ці стосунки були союзом. Архиєпископ звернув увагу, що останнє міжнародне паломництво святого папи відбулося до Богородичного санктуарію в Люрді.

Своїми думками про Гваделупську Богородицьку поділився і національний делегат Лицарів Колумба в Україні Юрій Малецький: «Об’явлення Богородиці в певний час і в певному місці мало дуже важливе значення для тогочасного суспільства. Винятком не є й об’явлення Богородиці у Мексиці».

На його переконання, в цьому об’явленні можна легко провести паралель з Україною – плащ Хуана Дієго, на якому є нерукотворний образ, можемо прирівняти до Покрову Пресвятої Богородиці в Україні.

Промовець анонсував проект спільноти Лицарів, в якому планується описати і представити 50 затверджених Католицькою Церквою об’явлень Богородиці, щоб показати українцям і вірним, що кожне з них має свою велику вагу.
Завершився вечір молитовним десятком вервиці під проводом владик Михайла Бубнія та Мечислава Мокшицького.