Юдеї сьогодні після заходу сонця починають святкувати Рош га-Шана

15 вересня, 13:22
Інші конфесії
Юдеї сьогодні після заходу сонця починають святкувати Рош га-Шана - фото 1
Рош га-Шана (іврит, букв. „голова року”) – єврейський Новий рік, що святкується в перший і другий дні місяця Тішрей (тішрі) за єврейським календарем (випадає на вересень–жовтень).

Цьогоріч це свято юдеї відзначають з вечора 15 вересня і до вечора 17 вересня. З цього дня починається відлік днів нового єврейського року.

У ТаНаХ (сукупність Тори, Пророків, Писання) за перший місяць року вважається весняний місяць Авів, пізніше названий Нісан, коли євреї вийшли з Єгипту. Свято ж першого дня сьомого місяця Тішрей назване днем „священних зборів”, коли належить не працювати, сурмити в труби і здійснювати жертвоприношення. Свято спочатку тривало один день, згодом – два. Рош га-Шана належить до найбільш важливих єврейських свят.

Згідно з єврейською традицією, в цей день євреї пригадують сотворіння світу та людини і аналізують, як вони прожили рік, що минув. Чи було це життя достойним. І що очікує їх далі.

“Любі друзі! Щиро вітаю вас з Новим 5784 роком! Судного дня у дні Рош га Шана кожна людина замислюється над своїми вчинками та поведінкою у році, що минає, і сподівається на благословення Всевишнього та позитивний запис у Книзі Життя на наступний рік”, — йдеться у привітанні Якова дов Блайха, головного рабина України та Києва Об’єднання юдейських релігійних організацій України.

Юдеї сьогодні після заходу сонця починають святкувати Рош га-Шана - фото 121035

Він зазначив, що для євреїв та багатонаціональної родини українських громадян рік, що минає, був сповнений страждань, випробувань і, на жаль, непоправних втрат.

“Євреї України є мужніми та сильними громадянами нашої держави, яка гідно виборює свободу і незалежність, демократичні цінності та свою історію”, — підкреслив рабе Блайх. Яків Дов Блайх побажав Божого благословіння нашій країні, остаточної та повної перемоги, “а кожному з нас — міцного здоров'я, благополуччя і духовного зростання у родині”.