Юдеї відзначили свята Симхат Тора 5781 за правилами карантину

13.10.2020, 12:26
Культура
Юдеї відзначили свята Симхат Тора 5781 за правилами карантину - фото 1
Єврейські громади України відзначили єврейські свята Симхат Тора.

Редакція JewishNews зв'язалася з представниками деяких громад і дізналася, як пройшли свята, і як євреям вдалося провести заходи в умовах карантину.

У єврейському громадському центрі Kedem в Києві протягом усього часу, коли в Україні лютує коронавірус, встановлені дуже строгі правила: на вході всім вимірюють температуру, також відвідувачі повинні бути в масці.

Якщо у людини немає маски, общинний центр може виділити засіб захисту. Також там розставлені санітайзери. Про це розповів лідер єврейського общинного центру Kedem і Донецької єврейської громади рабин Пінхас Вишедські.

"У нашій громаді в цьому році свята пройшли на вищому рівні. Ми розділили громаду на 3 групи в різних залах. Таким чином вони відзначили свято, але в той же час кількість людей в кожному залі була допустимою.

В результаті, вийшло дуже радісне свято ".

Голова єврейської громади Львова «Тейво» Ада Діанова повідомила, що для прихожан і раніше влаштовують свята, але запрошують кожного разу різних людей невеликими групами.


"Під час карантину ми спеціально не збирали всю громаду. Всі були дуже раді зустрітися, бо скучили. Було дуже тепло, ті, що прийшли співали під гітару, жінки накрили стіл зі страв, які самі приготували вдома".

Рабин Леві Зеліксон з єврейської громади Кривого Рогу розповів про те, що всі свята провели традиційно, але з виконанням карантинних приписів.

"Все було кошерно, дотримувалися всіх заходів безпеки. Танці з Торою пройшли у дворі. Відвідувачам свята видавали маски".

Керівник єврейської громади Мелітополя Ганна Стаценко розповіла, що місто знаходиться на межі потрапляння в «червону зону», тому для збереження здоров'я євреїв ніяких заходів до Симхат Тора не влаштовували.

"Поки що ми не організовуємо заходи для літніх людей, а для дітей ми влаштовували Суккот.

Через карантинні обмеження свято Симхат Тора відзначили тільки 10 жінок з общинного проекту Kesher. Вони недовго посиділи, поговорили і розійшлися".

Голова єврейської громади Вінниці «Бейс Менахем Любавич» Ігор Барг повідомив, що в синагогу приходять багато людей похилого віку, які строго дотримуються правил карантину.

"Свято Симхат Тора пройшло традиційно, як і у минулі роки, тільки людей зібралося менше, щоб тримати відстань.

Всі люди були в масках, якщо хтось опускав маску, то відразу робили зауваження, так як на свято прийшло багато людей похилого віку і не хотілося наражати їх на небезпеку".

У Бердянську свято Симхат Тора вирішили і зовсім не проводити. Про це повідомив голова Бердянської єврейської громади «Тхія» Олександр Дроздов.

"На превеликий наш жаль, у нас дуже маленьке приміщення, тому ми не збирали ні дорослих, ні дітей через карантин".

У всіх єврейських громадах, з якими зв'язалася редакція JewishNews, дотримувалися карантинних норм під час святкування Симхат Тора, а деякі євреї самі контролювали безпеку.

Всі перераховані вище єврейські громади входять до складу Об'єднаної єврейської громади України.