За атакою у Дагестані може стояти північнокавказький осередок «Ісламської держави», - ISW

25 червня, 10:34
Світові
За атакою у Дагестані може стояти північнокавказький осередок «Ісламської держави», - ISW - фото 1
Північнокавказький осередок «Ісламської держави» Wilayat Kavkaz, ймовірно, здійснив комплексну і скоординовану атаку на церкви, синагоги та правоохоронні структури в Республіці Дагестан у РФ 23 червня.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що після нападу російська філія ІДІЛ-K Al-Azaim Media опублікувала заяву, в якій хвалила «своїх братів з Кавказу» за те, що ті «продемонстрували, на що вони здатні».

Al-Azaim не взяло на себе відповідальність, але посилання на Кавказ свідчить про те, що відповідальність за напад несе Wilayat Kavkaz, вважають аналітики ISW.

В Інституті вивчення війни звернули увагу на попередження від регіональної антитерористичної структури Шанхайської організації співробітництва про те, що Wilayat Kavkaz активізувалася після нападу ІДІЛ-К на «Крокус Сіті Холл» під Москвою та посилила заклики до вербування на Північному Кавказі.

У звіті наголошується, що російська влада намагалася провести «невиразну антитерористичну операцію» на Північному Кавказі з метою боротьби зі зростаючим впливом «Ісламської держави» та структуру Wilayat Kavkaz, але зосередилась на безпідставному звинуваченні в нападі України та НАТО. Для цих звинувачень немає підстав, впевнені в ISW.

Деякі російські офіційні особи вже безпідставно стверджують, що Україна та НАТО нібито причетні і до атак 23 червня у Дагестані. В ISW вважають, що чинний підхід Росії до боротьби з тероризмом, ймовірно, залишиться акцентованим на риторику про боротьбу проти України та Заходу, а не на виявлення та нейтралізацію справжніх загроз ІДІЛ в самій Росії.

Тим часом дедалі більш напружені стосунки Росії з мусульманською меншиною, особливо на Кавказі, ймовірно, продовжуватимуть забезпечувати Wilayat Kavkaz та інші екстремістські групи «цінними ресурсами для вербування», йдеться в огляді ISW.

Як повідомлялося, 23 червня у дагестанському місті Дербенті невідомі напали на православну церкву Покрови Пресвятої Богородиці та синагогу Келе-Нумаз. За даними поліції, напад стався близько шостої вечора за місцевим часом. Нападники обстріляли церкву та синагогу з автоматичної зброї, повідомили у МВС Дагестану.

Стрілянина почалася і в столиці регіону Махачкалі. Там також з'явилися повідомлення про пожежу у синагозі на вулиці Єрмошкіна. Крім того, невідомі обстріляли пост ДПС.

У Дагестані запроваджено режим контртерористичної операції. На вулицях діє Росгвардія із бронетехнікою. Управління Слідчого комітету РФ по Дагестану порушило кримінальну справу через події, які відбулися в Махачкалі та Дербенті 23 червня за статтею 205 Кримінального кодексу (теракт).

Внаслідок атаки в Дагестані загинули 10 осіб, 8 із них – поліцейські.