За буковинського священика-українофоба з УПЦ МП взялась прокуратура

За буковинського священика-українофоба з УПЦ МП взялась прокуратура - фото 1
Поліція та прокуратура проводять досудове розслідування у справі священика УПЦ МП Василя Савки за ч.1 ст. 161 КК України.

Про це йдеться у відповіді Чернівецької обласної прокуратури на депутатське звернення народної депутатки Соломії Бобровської, передає Релігійна правда.

У зазначеній статті ККУ йдеться про порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками.

Як відомо, народна депутатка Соломія Бобровська звернулася до генерального прокурора Ірини Венедиктової з проханням про швидке розслідування справи щодо дій священика УПЦ МП Василя Савки, який зневажливо висловлювався про українців та погрожував поліцейським.

Про це йдеться у зверненні народної депутатки, яке оприлюднила журналістка Галина Єреміца.

Соломія Бобровська нагадує, що під час затримання за водіння в стані алкогольного сп’яніння Савка вигукував на адресу працівників патрульної поліції: “Через пів року прийдуть румуни. Знаєш молдовську, румунську мову? Ні? Дорогий, я тебе!.. Бандерівець! Ти є хохол! Але завтра, запам’ятай, я тебе на коліна поставлю!.. Якщо не будеш знати румунську, я тобі кулю в лоб й розстріляю! Сволота бандерівська! У тебе є румунський паспорт”.

Депутатка вважає, що дії священика Моспатріархату можуть містити ознаки кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 161 КК України – порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками, а також кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 345 КК України – погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу.

Нагадаємо, священика УПЦ МП Василя Савку з Чернівецької області, якого затримали п’яним за кермом, суд покарав, призначивши 17 тисяч гривень штрафу, та позбавленням права керувати автомобілем на рік.

На відео з камери видно, як батюшка в напівпритомному стані російською мовою погрожує поліцейським, що “вони потраплять під роздачу”, обзиває їх “хохлами” і “сволоччю бєндеровскою” та матюкається. Також казав, що “кулю в лоб вистрілить”, якщо ті не говоритимуть румунською. Його висловлювання поліція розцінює як намагання розпалити національну ворожнечу.

Відомо, що рішення Глибоцького районного суду, яким священика Василя Савку оштрафували на 17 тисяч гривень та позбавили водійських прав на один рік, залишили у силі. У Чернівецькому апеляційному суді не задовільнили скаргу захисників священика РПЦвУ, який п’яним керував автомобілем.

У Чернівецькій області відкрили кримінальне провадження через вислови Василя Савку, якого у квітні затримали п’яним за кермом.