За чисельністю РПЦ найбільша Церква, але духовно навряд чи, - Митрополит Епіфаній

За чисельністю РПЦ найбільша Церква, але духовно навряд чи, - Митрополит Епіфаній - фото 1
Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній прокоментував можливу зустріч Патріарха РПЦ Кирила (Гундяєва) та Папи Римського Франциска.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Митрополит Київський і всієї України висловив переконання, що рішення щодо такої зустрічі з боку Росії ухвалюватиме не російський Патріарх, а президент Росії Володимир Путін.

«Звісно, що на території Росії ніхто інший не приймає рішення, окрім Путіна, і це не прерогатива Патріарха Кирила визначати, приїде Папа чи ні. Якщо не буде бажання Путіна, цей візит, звичайно, не відбудеться. Але ми вже бачили попередню зустріч на Кубі між Папою і Патріархом Кирилом. І чим це завершилося загалом? Зустріч відбулася, але наслідків як таких до цього часу ми не бачимо», – сказав він.

Митрополит Епіфаній також погодився із висловлюванням Вселенського Патріарха Варфоломія, який назвав «мрією російських братів керувати світовим православ’ям».

«Це пов’язані між собою речі. Москва прагнула й прагне бути першою в світовому православ’ї. Але історично, як неодноразово заявляв Вселенський Патріарх, це право належить Константинополю. Це було визначено ще на Вселенських Соборах і марними є намагання Російської Церкви змінити те, що формувалося протягом півтори тисячі років», – зазначив Епіфаній.

Він вказав на спроби РПЦ апелювати до власної чисельності, але додав, що «сила не рахується кількістю»:

«Що зараз робить Патріарх Кирило – множить єпископат. Але це не означає, що ця Церква є найбільшою. За кількістю – так, але духовно навряд чи. Тому є намагання зберегти Україну, бо без України вони не зможуть претендувати на цю першість, оскільки зараз є незалежна автокефальна ПЦУ, і це дало привід Російській Церкві розірвати євхаристійне єднання із Вселенським Патріархом Варфоломієм», – міркує Предстоятель Православної Церкви України.

Папа Римський Франциск раніше анонсував можливу швидку зустріч із Московським Патріархом Кирилом. Друга зустріч «на найближчому горизонті», заявив понтифік і розповів про готовність відвідати Москву. Пізніше Голова відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон підтвердив зустріч із понтифіком, однак зустріч Папи з Патріархом, за його словами, не обговорювалася на двосторонньому рівні.