За документами - хата, а фактично- церква. На Волині незаконно будують храм УПЦ МП

За документами - хата, а фактично- церква. На Волині незаконно будують храм УПЦ МП - фото 1
У селі Четвертня на Волині ще в 2019 році більшість громади Преображенського храму вирішила перейти до ПЦУ. Більшості ж протистояла меншість на чолі зі священиком. Перехід супроводжувався сварками, доходило й до бійок.

Про це повідомлюяють Волинські новини.

Після тривалого протистояння храм офіційно перейшов у підпорядкування ПЦУ. З’явився й новий настоятель – отець Микола.

А попередній священик Серафим придбав у селі земельну ділянку та взявся за будівництво. Втім коли до новобудови привезли куполи, всі зрозуміли, що буде тут не просто хата.

Люди запевняють: церкву Московського Патріархату в селі будують незаконно.

У документах вказано, що цільове призначення земельної ділянки – для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. А форма власності – приватна, а не публічна, як належить при будівництві культових об'єктів.

Юристи кажуть, що це не поодинокі випадки, коли церковні діячі обходять закон під час зведення храмів. Земля для будівництва нежитлових об'єктів і проект обійдуться значно дорожче, ніж для звичайного будинку. Окрім того, зведення церкви передбачає отримання низки дозволів.

Поки храм будують, ні органи контролю, ні селяни нічого у цій ситуації вдіяти не можуть. Щоб втрутитися, слід дочекатися реєстрації новобудови, щоб зафіксувати порушення законодавства. Тоді приватною церквою, чи то пак житловим будинком з куполами мають зацікавитися правоохоронні органи.