За колабораціонізм судили старосту релігійної громади УПЦ МП на Тернопільщині

За колабораціонізм судили старосту релігійної громади УПЦ МП на Тернопільщині - фото 1
На Тернопільщині засудили 36-річого старосту релігійної громади УПЦ МП в селі Колодне за те, що він заперечував збройну агресію Росії й називав війну в Україні «братовбивчою».

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Чоловік намагався в цьому переконати й своїх односельців, які також є парафіянами Московського Патріархату. Тепер житель населеного пункту Збаразької громади 10 років не матиме права займати будь-які публічні посади.

«Слідчими СБУ встановлено, що після повномасштабного вторгнення військ РФ парафіяни місцевого храму провели збори парафіян, на яких більшістю голосів ухвалили рішення про зміну своєї конфесійної приналежності та перехід громади до Православної Церкви України. Водночас чинний на той час староста, не визнаючи рішення громади, під час організаційних зборів публічно проводив агітаційну діяльність, якою намагався виправдати дії російської влади та заперечити факт збройної агресії», – повідомили в управлінні СБУ в Тернопільській області.

На підставі зібраних СБУ доказів Тернопільський міськрайонний суд визнав пропагандиста винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-1 КК України (Колабораційна діяльність). Суддя призначив 36-річному чоловіку покарання у вигляді позбавлення права обіймати посади у органах державної влади і місцевого самоврядування на строк 10 років.

За колабораціонізм судили старосту релігійної громади УПЦ МП на Тернопільщині - фото 117513