За пів року повномасштабної агресії Росії зазнали руйнувань 205 релігійних споруд України

31.08.2022, 09:20
Держава
За пів року повномасштабної агресії Росії зазнали руйнувань 205 релігійних споруд України - фото 1
З 24 лютого до 23 серпня 2022 року щонайменше 205 релігійні споруди у щонайменше 14 областях України були вщент зруйновані або зазнали руйнувань різного ступеню внаслідок збройного нападу російської федерації: церкви, мечеті, синагоги, освітні та адміністративні будівлі релігійних спільнот України.

Про це повідомляє Державна служба України з етнополітики та релігії (ДЕСС).

5 зі 205 ушкоджених внаслідок атаки РФ споруд мусульманські, 5 юдейські, решта 195 християнські.

29 належать протестантським спільнотам, 20 — Православній Церкві України (ПЦУ), чотири — Римо-Католицькій Церкві (РКЦ), три — Українській Греко-Католицькій Церкві (УГКЦ). Сім споруд належать спільнотам Свідків Єгови.

68% (132 об’єктів) зі 195 ушкоджених християнських споруд, що були повністю або частково зруйновані внаслідок нападу росії, належать Українській Православній Церкві (УПЦ).

Найбільша кількість зруйнованих релігійних споруд у Луганській (56) та Донецькій (48) областях. Після них ‒ Київська (34) та Харківська (25) області.

Це інтерактивна мапа за підсумками моніторингу, що здійснюється Державною службою України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) у співпраці з Майстернею академічного релігієзнавства (МАР).

Це повний перелік споруд релігійних спільнот України, що зазнали руйнувань внаслідок повномасштабного вторгнення РФ.

 

За пів року повномасштабної агресії Росії зазнали руйнувань 205 релігійних споруд України_1

Інформацію, зокрема світлини, про ушкодження культових споруд та інші наслідки російського вторгнення до України для релігійних спільнот ДЕСС просить надсилати на [email protected]. Контактний номер: +380 97 705 38 57.

Також заохочує реєструвати свідчення на ресурсі Міністерства культури та інформаційної політики України для документування воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини, скоєних російською армією: https://culturecrimes.mkip.gov.ua.

Документування порушень прав людини та воєнних злочинів Росії, зокрема тих, які є порушенням Конвенції про захист культурних цінностей під час збройного конфлікту, здійснює також Громадська організація «Кримськотатарський Ресурсний Центр».

Усіх, хто володіє інформацією про злочини РФ в Україні, КРЦ запрошує заповнити опитувальник та надіслати на електронну пошту [email protected].

You are currently viewing Півроку повномасштабної агресії росії: 205 релігійних споруд України зазнали руйнувань