«За Україну»: Вселенський Патріарх запалив незгасиму лампаду перед чудотворним образом

11.10.2022, 11:43
Світові
«За Україну»: Вселенський Патріарх запалив незгасиму лампаду перед чудотворним образом - фото 1
Під час відвідин Афону Вселенський Патріарх Варфоломей підніс офіру до чудотворної ікони - срібну лампаду. Він зазначив, що приносить цю лампаду в дар Богоматері за Україну, яку зараз шматує ворог.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав священик ПЦУ з Нововолинська Віктор Мартиненко, який зараз перебуває на Святій горі, передає Волинь.

«Ігумен Іверона отець Нафанаїл розповів нам, як нещодавно Вселенський Патріарх Варфоломій, перебуваючи на Афоні, служив Літургію у маленькому храмі, біля ікони Вратарниці. Служив як простий священик. Патріарх сам захотів звершити ту службу - єрейським чином, без співслужителів, в простих священицьких ризах, удвох з дияконом.

Казали, та служба було особливо піднесена, попри зовнішню простоту. Думаю, і сам Патріарх теж по-особливому тоді молився.

Після Літургії Вселенський Патріарх Варфоломей підніс офіру до чудотворної ікони - срібну лампаду. Він зазначив, що приносить цю лампаду в дар Богоматері за Україну, яку зараз шматує ворог, і попросив монахів аби ця лампада незгасимо горіла перед чудотворним образом.

Відтоді перед Вратарницею горить незгасима лампада за нашу багатостраждальну Україну. Як Бог і Його Пречиста Мати з нами, то хто проти нас?», - зазначив священнослужитель.