Заборонять УПЦ МП – перейдемо до Сербського Патріархату. Священик Дмитро Сидор прославився новою заявою

Заборонять УПЦ МП – перейдемо до Сербського Патріархату. Священик Дмитро Сидор прославився новою заявою - фото 1
На Закарпатті зчинився скандал, причиною якому стала проповідь священнослужителя Ужгородського Хресто-Воздвиженського кафедрального собору УПЦ МП Дмитра Сидора.

Про це повідомляє Район.Ужгород.

У відеоролику проросійський священник погрожує, що у випадку заборони УПЦ МП або приєднання до ПЦУ, собор перейде до Сербського Патріархату.

«Ми були до 1947 року під омофором Сербського Патріарха, і будто би через Патріарха виходили на вселенськоє православіє. Точно так же як (через) інтернет, через канонічну Церкву ми виходили на святоє православіє... Ілі завтра попросимо Патріарха Сербського, щоб він взяв нас під свій омофор. Просто лиш він усно скаже, я вас, діти мої, приймаю під свій омофор, під свою кришу духовну», – заявив о. Дмитро Сидор.

За словами священика, достатньо усного слова, аби почати поминати у Службі його ім'я (Сербського Патріарха) – «і ми вже канонічна Церква».

«…Катастрофа. Якусь релігію об'являти головною або державною, та розтоптали Конституцію так, що вже її не є, законодавства практично не є. Не може бути ні одна релігія державна, а нині ПЦУшна… Нас не цікавить, що їх піддержував турецький Патріарх, ми знаєм результат – перед нами нєкоє сообщество, яке видає себе, но не являється Церквою», – бідкається Дмитро Сидор.

Після цих слів священнослужитель ужгородського собору попросив у Господа бути у цьому «твердими та вірними Церкві канонічній».

Також о. Сидор також намагався переконати вірян, що Успенський собор Києво-Печерської лаври відбудувала УПЦ МП, а держава тепер вимагає віддати його у свою власність.

«Люди попросили руїни і возвели його заново, вложивши в нього за довгі роки сотні мільйонів трудів, зробили його красенем, і вдруг прийшли бездєльники і об'явили його державним… Вони рішили незаконно взяти от тих хто підняв церкву забрати тим хто палець об палець не вдарили, а туда прийшли як нєкоториє колонізатори, яких туда ніхто не кликав», – зазначив священник.

«Вишенькою на торті» відео стали слова «Все ж в Україні готують із раскольників ПЦУ псевдодержавну Церкву».

Нагадаємо, у ході безпекових заходів проведених Службою безпеки України в Ужгородському Хресто-Воздвиженському кафедральному соборі знайдено символіку забороненої партії «ОПЗЖ» та брошури, що пропагують ненависницьке ставлення до інших релігійних конфесій, зокрема, парафіян Православної церкви України.

Ініційована СБУ лінгвістична експертиза підтвердила наявність у проповіді Дмитра Сидора ознак приниження національної честі та гідності, розпалювання національної та релігійної ворожнечі та ненависті, образи почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями.

За цим фактом розпочали кримінальне провадження за частиною 1 статтею 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України.

Зазначимо, що на минулих місцевих виборах Дмитро Сидор балотувався до Закарпатської облради за списками проросійської партії ОПЗЖ. А перед виборами на території собору священнослужитель встановив агітаційний намет на підтримку ОПЗЖ.

У 2014 р., вже під час російської агресії проти України, російські медіа цитували о. Сидора, який закликав Росію активніше освоювати Закарпаття, щоби зберігати в регіоні її "кровні інтереси".

У 2008 р. він з однодумцями закликав відновити "русинську державність" в області, за що потрапив до суду за поданням СБУ.