• Головна
  • Новини
  • Закарпатське духовенство УПЦ (МП) молилося за Симона Петлюру...

Закарпатське духовенство УПЦ (МП) молилося за Симона Петлюру

28.05.2012, 11:58
Закарпатське духовенство УПЦ (МП) молилося за Симона Петлюру - фото 1
В академічному храмі імені святих Кирила і Мефодія Ужгородської української богословської академії духовенство УПЦ (МП) 25 травня відслужило заупокійну літію за Симоном Петлюрою – головним отаманом армії УНР та голову Директорії.

Віктор БедьВ академічному храмі імені святих Кирила і Мефодія Ужгородської української богословської академії духовенство УПЦ (МП) 25 травня відслужило заупокійну літію за Симоном Петлюрою – головним отаманом армії УНР та голову Директорії.

23 травня минуло 133 роки з дня його народження.

Літію, як інформує прес-служба УУБА-КаУ, очолив ректор Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та президент Карпатського університету імені Августина Волошина, Уповноважений УПЦ (МП) з питань вищої освіти і науки, професор, архімандрит Віктор (Бедь), якому співслужили помічник ректора з богослужбової практики, благочинний академічного храму, протоієрей Євгеній (Шевелій) та протоієрей Ігор Ковальчук.

Довідка: Симон Васильович Петлюра народився 23 травня 1879 року у передмісті Полтави.

Був одним із провідних діячів української національно-демократичної революції: з березня 1917р. - член Української Центральної Ради, з травня - голова Українського Генерального Військового Комітету, з червня - генеральний секретар військових справ.

У січні-лютому 1918р. сформував Гайдамацький Кіш Слобідської України і взяв активну участь у придушенні більшовицького повстання в Києві.

З листопада 1918р. - Головний отаман армії Української Народної Республіки

У лютому 1919р. став головою Директорії (уряду) Української Народної Республіки. На чолі об'єднаних українських збройних сил 30 серпня1919р. здобув Київ

5 грудня1919р. виїхав у Варшаву для організації воєнно-політичного союзу із Польщею проти більшовицької Росії. За його ініціативою український і польський уряди підписали у квітні 1920р. Варшавський договір

З листопада 1920р. керував роботою екзильного уряду УНР у Польщі.

Симон Петлюра був убитий 25 травня1926р. анархістом С.-Ш. Шварцбардом агентом комуністично-радянського режиму (НКВС).

Похований Петлюра на кладовищі Монпарнас у Парижі

16 травня2005року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ про увічнення пам'яті Симона Петлюри та встановлення йому пам'ятників в місті Києві та інших місцях, присвоєння окремим військовим частинам його імені.

На честь Симона Петлюри названі вулиці у Львові та інших.

18 червня2009р. - Київрада перейменувала вулицю Комінтерну у Шевченківському районі столиці на вулицю Симона Петлюри.

Пам'ятник Симону Петлюрі встановлено в Рівному.

Планується йому встановити пам'ятник і центрі Києва. Він має стояти на перетині Володимирської вулиці та бульвару Тараса Шевченка.23 травня 2007року у Полтаві пройшла церемонія відкриття пам'ятного знака Симона Петлюри. Захід супроводжувалося бійкою комуністів і правих партій з міліцією.